telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Як модернізувати систему професійної освіти, обговорювали на Сумщині

На Сумщині пройшла регіональна конференція професійної освіти, яка відбулася у державному навчальному закладі «Сумське міжрегіональне вище професійне училище».

У ході заходу порушувалися важливі питання потреби у кваліфікованих виробничих кадрах, розвитку дуальної освіти, ринку праці для робітничих спеціальностей, державно-приватного партнерства у сфері профтехосвіти тощо.

Нині на Сумщині досить серйозна потреба у кваліфікованих виробничих кадрах. Особливо потребують якісних спеціалістів громади та великі підприємства.

За словами голови облдержадміністрації Дмитра Живицького, бізнес має розуміти, які кадри необхідні на підприємствах і готувати їх для себе. Так у випускників буде гарантована робота, у бізнесу – якісні кадри, а область не витрачатиме кошти в нікуди.

«Сьогодні замовниками професійних кадрів мають бути не просто індивідуальні підприємства, а професійні асоціації, так як це відбувається в країнах Європи», – наголосив Дмитро Живицький, закликавши бізнес об’єднуватись і разом пропонувати замовлення для закладів профтехосвіти.

Голова бюджетної комісії обласної ради Олег Медуниця додав, що обласна рада має спільне бачення з облдержадміністрацією щодо розвитку та реформування системи професійної освіти.

Він зазначив, що влада, бізнес і ПТУ повинні розпочати діалог, який стане фундаментом ефективної і дієвої дорожньої карти щодо виходу сфери профтехосвіти з кризи. На Сумщині вже є подібні приклади.

Привітала учасників конференції директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова. На конференції було детально обговорено питання: «Стратегія розвитку професійної освіти Сумщини в контексті реформування системи професійної освіти України», «Сучасні підходи у взаємодії органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців та системи професійної освіти».

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top