telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Механізм компенсації збитків за пільгові пасажирські перевезення обговорювали на спільній нараді представники влади і перевізники

Ситуація на ринку пасажирських перевезень пільгових категорій населення, яка склалася нині на Сумщині, є вкрай невизначеною. Якщо раніше перевізникам витрачені на обслуговування пільговиків кошти компенсувала держава, то з 2016 року цю функцію переклали на місцеві бюджети. І весь цей час коштів постійно не вистачає.

Як вийти із надскладної ситуації – радилися учасники робочої наради, на якій були присутні керівники обласної ради та ОДА, перевізники, представники профільних департаментів та управлінь.

У ході зустрічі представники перевізників наголошували, що на початку введення Сумської обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки все працювало добре, та вони вчасно отримували компенсацію за перевезення. Але останні декілька років, хоча програму й продовжили, кошти надходять з запізненням і не в повному обсязі. Перевізники наголошували, якщо держава не візьме на себе ці зобов’язання, область залишиться без транспорту.

«Безкоштовний проїзд різним категоріям громадян – це право, гарантоване державою, - говорить Олександр Стрельченко. – Для нас, депутатського корпусу, є пріоритетним забезпечення безкоштовного проїзду пільгової категорії населення. Тому ми плануємо опрацювати питання щодо стовідсоткового надходження коштів від територіальних громад на реалізацію обласної програми здійснення компенсаційних виплат. Ми для цього докладемо максимум зусиль».

У ході активного обговорення проблемного питання учасники зібрання озвучували різні пропозиції, серед них – можливість монетизувати пільги за прикладом Конотопа, коли з місцевого бюджету людям компенсують кошти за пред’явленням квитків. Але, за словами директора департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА Людмили Мусіяки, таким чином, пільговики – жителі інших регіонів, мають платити за проїзд у таких містах, а це суперечить законодавству України.

«Треба визначити найбільш оптимальний механізм відшкодування пільгових перевезень, щоб і громадяни пільгових категорій могли безперешкодно користуватися своїм правом на пільговий проїзд, і перевізники від того не несли збитків», - сказав заступник голови ОДА Олег Клеменчуков.

Олександр Стрельченко наголосив на необхідності звернення до вищого керівництва країни, аби пришвидшити прийняття закону про монетизацію пільг на проїзд. Цей законопроект, який Кабінет міністрів схвалив і передав до Верховної ради, передбачає, що пільговикам, які мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, буде нараховуватися грошова компенсація.

 

Останнє оновлення на Четвер, 07 жовтня 2021, 11:54

Документи облради

Go to top