telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Віктор Федорченко: Обласні бюджети фінансово неспроможні утримувати заклади освіти та охорони здоров’я на належному рівні

Про це говорив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко під час регіональної конференції Рахункової палати на тему: «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль і функції Рахункової палати». Окрім очільника депутатського корпусу від Сумщини участь у заході взяли перший заступник голови Сумської ОДА Тарас Савченко, голова бюджетної комісії обласної ради Олег Медуниця, начальник Департаменту фінансів облдержадміністрації Олена Батраченко, голови територіальних громад Сумщини та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Вікторія Патютько.

Захід відбувся у Харкові, 17 вересня. Його учасники – голова Рахункової палати Валерій Пацкан, керівник сектору управління державними фінансами, бюджетної підтримки та статистики Представництва ЄС в Україні Дженні Лундмарк, член (академік) Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Василь Костицький, керівник команди експертів проєкту «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту відповідно до міжнародних стандартів в Україні», Екс-Генеральний аудитор Латвії та екс-депутат Латвійського Сейму Інгуна Судраба, народні депутати, представники облдержадміністрацій, обласних рад і органів місцевого самоврядування та ін.

Присутні обговорили проблемні питання регіонів у сфері публічних фінансів та шляхи зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни.

Під час виступу на конференції голова Рахункової палати Валерій Пацкан коротко торкнувся питань статусу та основних повноважень інституції як вищого органу аудиту, зокрема щодо здійснення контролю за використанням бюджетних коштів, спрямованих на виконання повноважень місцевими державними адміністраціями та реалізацію делегованих повноважень органами місцевого самоврядування за доходами й видатками.

«Рахункова палата не просто виявляє порушення, а запобігає неефективному витрачанню коштів та рекомендує, як уникнути порушень», - зазначив Валерій Пацкан. І додав, що Рахункова палата може стати джерелом знань, поширювати досвід ефективних громад на всю Україну, а також допомогти будь-якій громаді, провівши аудит і надавши конкретні рекомендації.

За результатами аудитів у сфері взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами Рахункова палата за останні три роки виявила порушень та недоліків на загальну суму 11,8 млрд гривень. Були надані пропозиції змін до Бюджетного кодексу з удосконалення механізму розподілу і використання субвенцій, уточнення переліку видатків, які можуть бути передані місцевому самоврядуванню тощо.

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко подякував представникам Рахункової палати як єдиного в Україні незалежного конституційного державного органу зовнішнього фінансового контролю (аудиту). У своєму виступі керівник обласного депутатського корпусу акцентував увагу присутніх на важливому не лише для Сумської області питанні: фінансової неспроможності обласних бюджетів України утримувати заклади освіти та охорони здоров’я на належному рівні.

«Така ситуація слалася внаслідок прийнятих змін до Бюджетного кодексу України, коли починаючи з 2014 року відбулося перекладання навантаження на обласний бюджет у частині утримання закладів професійно-технічної та загальної середньої освіти. Крім того, у зв’язку з реформуванням медичної галузі на місцеві бюджети, зокрема і обласний, передано утримання закладів, які не надають медичну допомогу за програмою медичних гарантій (дитячих санаторіїв, будинків дитини, медико-соціальної експертної комісії, бюро судмедекспертизи, бази спецмедпостачання). Також значні обсяги фінансового ресурсу спрямовуються на утримання медичних коледжів. На фінансування цих закладів обласні бюджети витрачають майже половину власного фінансового ресурсу. Тобто ми спрямовуємо величезні кошти на їх утримання, але при цьому не отримуємо бажаного ефекту», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко.

Він зауважив, що назріла нагальна потреба щодо врегулювання окреслених питань. На його переконання держава має установити обсяг додаткової дотації місцевим бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в повному обсязі, не менше 20 млрд грн, та передбачити в Законі України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» додаткову дотацію з державного бюджету обласним бюджетам на реформування закладів освіти, які передані для утримання на обласні бюджети з державного бюджету.

Серед іншого Віктор Федорченко запропонував Рахунковій палаті провести аудит ефективності витрачання коштів, передбачених на утримання ПТУ та медичних коледжів, і надати державним органам влади пропозиції щодо вирішення проблем їх використання.

За результатами обговорення питань за тематикою конференції була прийнята резолюція, беручи за основу принцип: кожна копійка як місцевих, так і державного бюджетів – це гроші наших громадян, платників податків. Учасники конференції підготували відповідні пропозиції Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті, місцевим органам влади та органам місцевого самоврядування щодо ухвалення нормативних актів, удосконалення законів, прийняття ефективних рішень, від яких залежить успішна реалізація реформ в Україні.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 17 вересня 2021, 16:52

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top