telegram Facebook Twitter Youtube

Сумський обласний онкологічний диспансер відвідав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко

У рамках робочої поїздки Сумщиною Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом з головою обласної ради Віктором Федорченком, головою ОДА Дмитром Живицьким, народним депутатом України Михайлом Ананченком, обласним депутатом Микитою Банею та керівником управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком завітав до Сумського обласного онкологічного диспансеру.

Профільний Міністр зустрівся з керівництвом закладу, лікарями, оглянув умови лікування та перебування хворих. Спільно з керівництвом Сумщини обговорили можливості придбання сучасного медичного обладнання та надання диспансеру пакетів НСЗУ.

Віктор Федорченко, який є ініціатором реконструкції онкодиспансеру, показав Віктору Ляшку територію, де тривають ремонтні роботи, розповів про створений благодійний фонд, куди надходять кошти для оновлення диспансеру.

В онкології більшість хворих потребують променевої терапії. Проте існуюче технічне оснащення медзакладу не може забезпечити належного лікування. Ще донедавна в онкодиспансері були застарілі кобальтові апарати вже непридатні для експлуатації. Наразі їх утилізували. На зміну мають встановити лінійні прискорювачі, які ефективно борються зі злоякісними пухлинами без впливу на здорові тканини.

«Ми, як влада, повинні все зробити для того, аби люди лікувалися в своєму регіоні, а не їхали за кордон чи інші області. Бо на це потрібно багато коштів. Ми сподіваємося, що вже з наступного року хворі Сумщини зможуть проходити обстеження і лікування на сучасному обладнанні в обласному онкодиспансері. І, що головне, – безкоштовно. Ми поставили для себе це за першочергове завдання, і ми його виконаємо», - сказав керівник депутатського корпусу Сумщини.

Головний лікар онкодиспансеру Володимир Шевченко повідомив Міністру, що у закладі дуже потужний і професійний лікарський склад. Є всі необхідні спеціалісти. Диспансеру потрібен тільки капітальний ремонт та сучасне обладнання. Вже виділені кошти на комп’ютерний томограф і пройшов тендер. Тож найближчим часом обладнання надійде до закладу. Черга за лінійним прискорювачем, на який кошти збирають усією областю.

На завершення зустрічі Міністр подякував медичному персоналу за їх нелегку працю та побажав здоров’я і витримки. Також повідомив приємну новину: з 2022 року зарплата лікаря в Україні становитиме мінімум 20 тисяч грн, а медичної сестри – 13 тисяч грн. Принаймні такі цифри Міністерство подало до Верховної Ради, аби депутати врахували їх при формуванні бюджету на наступний рік.

Також Міністр додав, що під час візиту Президента України Володимира Зеленського до США, в рамках домовленостей відкрито кредитну лінію, аби за два роки оновити матеріальну базу в лікарняних закладах України. У цьому сенсі Віктор Ляшко пообіцяв всіляко сприяти сфері медицини Сумщини, особливо, що стосується онкології. Він попросив, аби всі побажання, які сьогодні були озвучені, управління охорони здоров’я ОДА направило до Міністерства.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Неділя, 12 вересня 2021, 21:41

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.