telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Герої не вмирають, Герої поміж нас…»

Ця пісня сьогодні лунала під час урочистих заходів на честь загиблих військовослужбовців 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади.

Вся Сумщина й Україна пам’ятають ті скорботні дні 3 вересня 2014 року, коли в районі населеного пункту Перемога Луганської області при обстрілі з РСЗВ «Смерч» загинули 17 військовослужбовців-артилеристів.

Сьогодні зранку керівництво області та міста, депутати обласної ради, військовослужбовці 27-ої реактивної артилерійської бригади, близькі та рідні загиблих поклали квіти до могил Героїв на Алеї Слави. А потім військові пройшли урочистим маршем, віддаючи честь загиблим, до  пам’ятного знаку – «Дзвону скорботи». Там відбувся мітинг-реквієм.

У своїй промові голова обласної ради Віктор Федорченко подякував ініціатору пам’ятного знаку луганчанину Олександру Моісеєнку за те, що цей «Дзвін скорботи» він зібрав своїми руками з осколків, що залишилися на місці трагедії. А сумчанин Володимир Биков допоміг втілити ідею в життя у вигляді пам’ятника.

«Відтепер це місце – історичне для Сумщини. Бо саме тут увіковічено пам’ять героїв, яким було від 20 до 48 років, і які загинули за мирне майбутнє нашої держави. Дуже досадно, що ці снаряди були виготовлені ще за радянських часів, і Україна також брала активну участь у зміцненні обороноздатності країни. Тепер ці снаряди повернулися до нас горем – сльозами матерів та дітей. Хочеться, аби таких пам’ятників було в нашій країні якомога менше. Це означатиме, що на нашій землі буде мир, розвиватиметься країна, працюватиме економіка і буде добробут. А ми будемо ставити пам’ятники поетам, меценатам і тим, хто прославляє Україну», - сказав Віктор Федорченко.

Він подякував батькам загиблих за виховання справжніх патріотів, висловив співчуття родинам воїнів і побажав усім, аби якнайскоріше в Україні наступив мир і всі військові повернулися додому живими та неушкодженими.

Перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас Савченко звернувся до батьків і побратимів загиблих воїнів: «Глибоко символічним є те, що саме у ці дні, пам’ятні дні відродження Незалежності нашої держави, ми вшановуємо пам'ять 17 молодих військовослужбовців 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, які віддали своє життя саме за Незалежність і цілісність держави, європейське майбутнє України. Ми завжди вшановуватимемо їх пам’ять і допомагатимемо родинам загиблих».

У своїй промові посадовець повідомив, що обласна влада підтримує родини загиблих учасників АТО/ООС і завжди відкрита для них з будь яких питань.

Полковник Олег Петрик, начальник штабу – перший заступник командира військової частини А 1476, який у 2014 році був командиром 3 реактивного артилерійського дивізіону розповів, що сьогодні до «Дзвону скорботи» навмисно принесли портрети 31 загиблого за роки цієї війни артилериста. Щоб всі побачили в їхніх очах, як вони хотіли жити, кохати, народжувати і виховувати дітей. Щоб пам’ятали, завдяки кому ми сьогодні маємо можливість жити. «Ця війна забрала найцінніше, що є у бригаді, у громаді, - життя бійців. 31 військовослужбовець загинув на цій віні. 17 з них – 3 вересня 2014 року. Це були справжні патріоти і справжні воїни», - говорив Олег Петрик.

Дружина загиблого капітана Миколи Осипова, командира другого взводу 9 реактивної артилерійської батареї 3 реактивного артилерійського дивізіону Тетяна Осипова звернулася до всіх зі словами: «Це страшна рана, яка зашита чорними стібками. Хочеться, стиснувши зуби кричати, і не хочеться з цим жити. Хочеться подякувати загиблим бійцям за те, що вони були у наших серцях, подякувати за мирне небо, яке ми маємо зараз, завдячуючи їм. Низький уклін батькам, що виховали таких синів».

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували спомин про тих, хто віддав своє життя за цілісність і недоторканість України та поклали квіти до пам’ятного знаку – «Дзвін скорботи».

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 03 вересня 2021, 13:32

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top