telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Віктор Федорченко привітав із Днем знань викладачів інституту післядипломної педагогічної освіти

У День знань голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко приїхав до тих, хто навчає не дітей, а педагогів, – до Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Він разом із депутатом обласної ради Оксаною Кужель поспілкувався з керівництвом та колективом і оглянув навчально-матеріальну базу закладу.

Зустрічаючись із викладацьким складом Віктор Федорченко запропонував провести зібрання у формі діалогу, аби разом обговорити проблеми в освітянській галузі і знайти відповіді на поставлені запитання.

«Ситуація в області непроста. Держава переклала фінансування коледжів і ПТНЗ на місцеві бюджети, не замислюючись над тим, що це – державні повноваження, не властиві для органів місцевого самоврядування, і в останніх бракуватиме коштів для цих потреб. А наступного року фінансова ситуація ще погіршиться. Також великою проблемою є й заповнюваність коледжів та ПТНЗ. Вона складає від 10 до 50%, тобто необхідне повне реформування галузі. Окрім цього ще й спеціалісти, яких ми готуємо за кошти обласного бюджету, їдуть за кордон і не використовують свої знання в області», - поділився Віктор Федорченко.

Присутні говорили про важливість повернення для молоді гарантованого першого робочого місця, підвищення рівня зарплатні, регіональної цільової підготовки кадрів через направлення на навчання за контрактним замовленням та обов’язковим наступним працевлаштуванням, можливості посильного кредитування житла тощо. Також акцентували увагу на сфері, яка їм близька, зазначивши, що нині нівелюється престижність професії педагога через малі зарплати, велику наповнюваність класів, відсутність житла у молодих спеціалістів. Тому вони вимушені шукати кращої долі за кордоном.

Віктор Федорченко запевнив, що з цими ініціативами обласна рада звертатиметься до вищих органів влади, бо якщо у цьому напрямку нічого не робити, то на країну чекатиме кадровий голод.

Керівник депутатського корпусу привітав педагогів із Днем знань. «Навчати тих, хто навчає, - це показник не тільки вашої професійності, а й чималої відповідальності. Важко порахувати, скільки фахівців ви навчили та скільком педагогам підвищили кваліфікацію. Щиро дякую вам за те, що ви завжди допомагаєте створювати той рівень освіти, який потрібен для розвитку Сумщини», - звернувся до присутніх Віктор Федорченко і побажав їм миру, здоров’я й злагоди.

Далі він оглянув науково-матеріальну базу закладу. За словами керівника СОІППО Юрія Нікітіна, на сучасному етапі головне завдання інституту – це сприяння професійному розвитку вчителя, адже головною метою діяльності закладу є наукове і методичне забезпечення системи післядипломної педагогічної освіти області, підвищення кваліфікації та перепідготовка керівних кадрів і педагогічних працівників.

Оглядаючи аудиторії інституту, Віктор Федорченко і Оксана Кужель переконалися, що, крім ошатного ремонту з новими меблями, енергозберігальними вікнами, приміщення обладнані сучасними технічними засобами для впровадження в освітній процес сучасних педагогічних і інформаційних технологій.

Під час зустрічі Віктор Федорченко цікавився інноваціями освітньої сфери, сучасними методиками викладання, змістом Нової української школи та актуальними питаннями реформування галузі.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top