telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

В обласній раді вивчають можливості створення економічного ліцею на базі Конотопської санаторної школи-інтернату

Питання щодо реорганізації КЗ СОР Конотопська загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІ ступенів обласні депутати разом із керівниками профільних управлінь Сумської ОДА вивчають дуже ретельно. Головне, переконані, – забезпечити збереження матеріальної бази та кадрового потенціалу цього закладу, а також максимально захистити інтереси дітей.

Справа в тому, що у зв’язку з внесенням змін до чинного законодавства, до 1 липня 2022 року засновники санаторних шкіл або шкіл-інтернатів зобов’язані після погодження проекту відповідного рішення засновника центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки змінити тип таких закладів освіти на один із типів закладів середньої шкільної освіти, що передбачені цим Законом, або припинити такі заклади шляхом їх реорганізації чи ліквідації.

За результатами засідання робочої групи, яке відбулося на початку серпня і яке ініціював голова обласної ради Віктор Федорченко, були направлені листи до Сумської ОДА, Конотопської РДА, Конотопської міської ради та безпосередньо школи-інтернату з проханням надати пропозиції щодо бачення подальшого профілю закладу, фінансових затрат, кількісного складу дітей.

Вчора, 31 серпня, ці пропозиції були заслухані на черговому зібранні робочої групи, яке провів перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко. Воно пройшло за участі заступниці голови Сумської ОДА, депутатів обласної ради, представників Конотопської міської ради, профільних управлінь ОДА.

Розпочинаючи засідання Олександр Стрельченко зазначив, що від облдержадміністрації надійшло три пропозиції: перепрофілювати інтернат в реабілітаційний центр, спеціальну школу, обласний ліцей. Від Конотопської РДА та міськради – зробити на базі санаторної школи-інтернату ліцей з оздоровчим відділенням.

Начальник Департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова повідомила, що спеціальна школа передбачає навчання дітей із вадами здоров’я, а таких закладів в області вистачає. Реабілітаційний центр потребує додаткових фінансових вкладень в матеріальну базу, зокрема – медичне обладнання. Тож посадовиця запропонувала перепрофілювати школу-інтернат у ліцей. «Ми провели багато переговорів, консультацій із фахівцями, спілкувалися з народними депутатами, і вирішили, що можемо трансформувати заклад в економічний ліцей для обдарованих дітей з посиленим вивченням іноземних мов. При існуючому професійному колективі і матеріальній базі це можливо. Потужності ліцею складатимуть 265 дітей».

Після доповіді Вікторії Гробової у депутатів виникли питання. Так, першого заступника голови обласної ради Олександра Стрельченка цікавило, чи є в Конотопі кадри, які б фахово навчали дітей економічному напрямку; куди переводити дітей з неактивними формами туберкульозу; що буде з оздоровчою базою, яка є в закладі. Начальник відділу контролю за ефективністю управління об’єктами спільної власності Микита Баня запитав, як наповнювати новостворений ліцей обдарованими учнями при нинішній оптимізації шкіл, у тому числі і в Конотопі. Голова бюджетної комісії обласної ради Олег Медуниця акцентував увагу, що в першу чергу, на такі заходи потрібні матеріальні ресурси, оскільки наступного року дохідна частина обласного бюджету значно зменшиться, додаткова дотація скоротиться на 50%, податкова база залишиться на тому ж рівні.

Уже за два тижні на всі питання, що були озвучені представниками обласної ради, будуть надані відповіді. Принаймні, на цьому акцентував увагу Олександр Стрельченко. 

Поспілкувавшись, вислухавши усі точки зору, присутні вирішили, що є необхідність звертатися до керівників територіальних громад, аби місцеві бюджети покривали затрати на навчання дітей із цих регіонів. Тільки після того, як буде отримана повна інформація і детально вивчене питання переформатування школи-інтернату в ліцей, депутати прийматимуть рішення.  

«Чому ми так довго не можемо дійти згоди у цьому питанні? Бо головне для нас – діти і створення для них комфортних умов у закладі. Тому аж доки в нас не залишиться жодної проблеми, яку б ми не мали змоги вирішити у процесі реформування, ми будемо ретельно підходити до кожного питання. Заклад повинен працювати! Ми повинні вирішити лише в якому форматі», - резюмував Олександр Стрельченко.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top