telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

«На гостинах у горюнів» побував перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко

Перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко відвідав фестиваль «На гостини до горюнів», що відбувся 19 серпня в с. Нова Слобода.

Олександр Стрельченко подякував керівництву Новослобідської громади за запрошення, оскільки це був його перший візит «На гостини до горюнів».

Свято унікальним чином поєднало в собі найяскравіші аспекти культури горюнів: історичний характер та святкову невимушену атмосферу в іграх,  талант народних майстрів та неповторність сучасного українського мистецтва, красу тематичної музики та смак автентичних страв. Етнографічне дійство перетворилося на справжнє народне гуляння.

«Я багато читав про ваш субетнос, перш ніж потрапити на фестиваль, і, чесно кажучи, мене зацікавила історія горюнів. Мені дуже приємно було поспілкуватися з вами – давньослов’янським населенням. Я відчув, як ви бережете свою культуру, побут, мову. І це заслуговує на величезну повагу», - сказав Олександр Стрельченко у вітальному слові.

Також перший заступник голови ради нагородив цінними подарунками за плідну працю на користь територіальної громади, високий професіоналізм, значні трудові досягнення та з нагоди Дня Незалежності України: Олену Мірошнікову– секретаря Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області; Сергія Крюкова – начальника відділу розвитку старостинських округів Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області та Сергія Третяка – директора комунального підприємства «Турбота» Новослобідської сільської ради Конотопського району Сумської області.

В рамках програми відбулися екскурсії до Музею горюнської культури та Софронівського монастиря.

Особливу увагу присутніх було прикуто до тематичних фотозон з солом’яних фігур, ярмарки крафтових виробників Сумщини та містечка народних ремесел.

Також працював театр народного (горюнського) костюму, контактна локація із свійськими тваринами, гастрономічна локація «Горюнські смаки», де гостей вражали: суп із маком та огірками, січники, борщ із щавлем та автентичні напої – спеціальні горюнські «чаі».

На завершення перший заступник голови ради подякував за фестиваль та за те, що горюни зберігають свою історію, та не дають обірватись історичній ниточці, що підтримує зв'язок з далекими предками.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top