telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Обласна рада співпрацює з асоціацією районних та обласних рад щодо внесення змін до бюджетного законодавства

Формування реальних показників місцевих бюджетів, у тому числі обласного на 2022 рік – вкрай важливе питання. 18 серпня відбулася онлайн-нарада на тему «Актуальні питання формування та виконання бюджетів обласних рад», проведення якої ініціювала асоціація районних та обласних рад після консультацій з представникам органів місцевого самоврядування України.

Ситуація із формуванням місцевих бюджетів є надзвичайною, відбулися зміни у бюджетному законодавстві, міжбюджетних відносинах. На жаль в процесі децентралізації спостерігається зменшення доходної частини обласних бюджетів при паралельному збільшенні навантаження на них через передачу видаткових повноважень держави не підтверджених фінансовим ресурсом (наприклад - професійно технічних навчальних закладів). Не вирішеним залишається питання функціонування районних рад, визначення кола їх повноважень, а також вирішення інших питань які є вкрай важливими при формуванні обласних бюджетів на 2022 та наступні роки, що, у свою чергу, потребує змін у чинному законодавстві України.

Необхідно звернути увагу, що обласні бюджети  утримують заклади охорони здоров’я. Заборгованості по захищених статтях видатків немає, але при цьому практично відсутні кошти на розвиток цих підприємств. Ще рік – два і вони не зможуть конкурувати  із такими  ж закладами, які утримуються за рахунок бюджетів територіальних громад, наприклад Сумської міської, де вже на сьогодні бюджети більш потужні, мають значні бюджети розвитку та відповідно певні можливості для оновлення їх  матеріально-технічної бази.

Сумська обласна рада активно включилася в обговорення запропонованої теми, готова до подальшої співпраці з Асоціацією для вироблення узгоджених пропозицій. Безпосередню участь у цьому заході взяв голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Олег Медуниця.

Результатом проведеної наради було узгоджене рішення щодо підготовки спільних пропозицій бюджетному комітету Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерству фінансів України щодо перегляду підходів до формування доходної та видаткової частини обласних та районних бюджетів у 2022 році, внесення змін до Бюджетного кодексу та інших законодавчих актів, які планується спільно обговорити на наступній онлайн-нараді.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Субота, 28 серпня 2021, 11:56

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top