telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На контролі депутатів Сумської обласної ради – збереження та функціонування закладів соціального спрямування

Депутати Сумської обласної ради Микита Баня, Олександр Слюсар, керуюча справами виконавчого апарату ради Вікторія Патютько здійснили робочу поїздку до Конотопського району. Вони проінспектували роботу Кролевецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Конотопського дитячого будинку-інтернату та Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів, що підпорядковані Сумській обласній раді.

Очільники цих закладів розповіли депутатам про стан справ в інтернатах, про реалізацію проектів, профінансованих в межах обласного бюджету.

У сьогоднішніх економічних реаліях існує проблема фінансування обласних комунальних закладів у поточному та наступному роках. Тим більше в умовах реформування. Втім, обласна рада й депутати докладають усіх зусиль, аби підпорядковані облраді заклади надавали якісні послуги, і не втратили як матеріальну базу, так і кадровий потенціал.

«Обласні обранці шукають шляхи вирішення цих важливих питань, надають методичну допомогу, максимально працюють над тим, аби в Сумській області ті заклади, які надають важливі соціальні функції, були збережені», - зазначив Микита Баня.

У ході поїздки депутати оглянули навчальні та лікувальні кабінети Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів, де навчаються діти з малими та неактивними формами туберкульозу. Обранці кажуть, що були приємно вражені умовами, що створені тут для вихованців. Беззаперечно, завдяки директору Олександру Аптерману та колективу – створено унікальний лікувально-профілактичний заклад, який потрібно зберегти і розвивати, впевнені депутати.

Наразі існує проблема, що згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту», загальноосвітні школи-інтернати з 2020 року припинили набір учнів і засновники санаторних шкіл протягом року повинні змінити типи таких закладів.

Олександр Аптерман розповів, що наразі в закладі при проектній потужності 350 учнівських місць навчаються та оздоровлюються 262 дитини. Серед них двоє дітей-сиріт і 19 дітей, позбавлених батьківського піклування. 72 дитини з багатодітних сімей, 40 – з малозабезпечених сімей і 135 – із неповних сімей. Умови проживання тут наближені до домашніх, учні проживають у кімнатах по 2-3 особи. Окрім лікування та навчання тут працюють 22 гуртки за різними напрямками. Матеріально-технічна база закладу одна з найкращих в області, а, можливо, і в Україні.

Він надав депутатам алгоритм перепрофілізації, яким його бачать у закладі. Обласні обранці ретельно вивчать надані пропозиції та вирішуватимуть, як краще цей заклад зберегти в сьогоднішніх реаліях.

«Для нас важливо, аби будинок-інтернат залишився, і щоб ми не втратили державну субвенцію. Стане зрозумілим: якщо інтернат надаватиме медичну послугу – це підпорядкування НСЗУ, якщо освітню – це інший напрямок. Якщо надаватиме певні соціальні послуги – вони можуть бути затребуваними для дітей Конотопської і навколишніх територіальних громад і надаватися за програмою міжмуніципального співробітництва. У будь-якому разі ми маємо зробити все, аби цей заклад продовжив працювати і надавати послуги дітям», - резюмував Микита Баня.

Також обласні депутати побували у КУ СОР «Конотопський дитячий будинок-інтернат» і в Кролевецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів. Усі ці заклади заслуговують на увагу і фінансування, адже на Конотопщині вони виконують надзвичайно важливі функції.

«Проте, найголовніше, каже Олександр Слюсар, - щоб підопічним надавалися якісні, вчасні і необхідні послуги, щоб харчування було на найвищому рівні і умови проживання, а також ставлення персоналу задовольняли людей, адже вся ця інфраструктура створена саме для того, щоб вони відчували турботу і піклування».

Депутати взяли проблемні питання під свій контроль.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 серпня 2021, 10:00

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top