Депутати Сумської обласної ради Микита Баня, Олександр Слюсар, керуюча справами виконавчого апарату ради Вікторія Патютько здійснили робочу поїздку до Конотопського району. Вони проінспектували роботу Кролевецького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів, Конотопського дитячого будинку-інтернату та Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів, що підпорядковані Сумській обласній раді.
Очільники цих закладів розповіли депутатам про стан справ в інтернатах, про реалізацію проектів, профінансованих в межах обласного бюджету.
У сьогоднішніх економічних реаліях існує проблема фінансування обласних комунальних закладів у поточному та наступному роках. Тим більше в умовах реформування. Втім, обласна рада й депутати докладають усіх зусиль, аби підпорядковані облраді заклади надавали якісні послуги, і не втратили як матеріальну базу, так і кадровий потенціал.
«Обласні обранці шукають шляхи вирішення цих важливих питань, надають методичну допомогу, максимально працюють над тим, аби в Сумській області ті заклади, які надають важливі соціальні функції, були збережені», - зазначив Микита Баня.
У ході поїздки депутати оглянули навчальні та лікувальні кабінети Конотопської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІ ступенів, де навчаються діти з малими та неактивними формами туберкульозу. Обранці кажуть, що були приємно вражені умовами, що створені тут для вихованців. Беззаперечно, завдяки директору Олександру Аптерману та колективу – створено унікальний лікувально-профілактичний заклад, який потрібно зберегти і розвивати, впевнені депутати.
Наразі існує проблема, що згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту», загальноосвітні школи-інтернати з 2020 року припинили набір учнів і засновники санаторних шкіл протягом року повинні змінити типи таких закладів.
Олександр Аптерман розповів, що наразі в закладі при проектній потужності 350 учнівських місць навчаються та оздоровлюються 262 дитини. Серед них двоє дітей-сиріт і 19 дітей, позбавлених батьківського піклування. 72 дитини з багатодітних сімей, 40 – з малозабезпечених сімей і 135 – із неповних сімей. Умови проживання тут наближені до домашніх, учні проживають у кімнатах по 2-3 особи. Окрім лікування та навчання тут працюють 22 гуртки за різними напрямками. Матеріально-технічна база закладу одна з найкращих в області, а, можливо, і в Україні.
Він надав депутатам алгоритм перепрофілізації, яким його бачать у закладі. Обласні обранці ретельно вивчать надані пропозиції та вирішуватимуть, як краще цей заклад зберегти в сьогоднішніх реаліях.
«Для нас важливо, аби будинок-інтернат залишився, і щоб ми не втратили державну субвенцію. Стане зрозумілим: якщо інтернат надаватиме медичну послугу – це підпорядкування НСЗУ, якщо освітню – це інший напрямок. Якщо надаватиме певні соціальні послуги – вони можуть бути затребуваними для дітей Конотопської і навколишніх територіальних громад і надаватися за програмою міжмуніципального співробітництва. У будь-якому разі ми маємо зробити все, аби цей заклад продовжив працювати і надавати послуги дітям», - резюмував Микита Баня.
Також обласні депутати побували у КУ СОР «Конотопський дитячий будинок-інтернат» і в Кролевецькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів. Усі ці заклади заслуговують на увагу і фінансування, адже на Конотопщині вони виконують надзвичайно важливі функції.
«Проте, найголовніше, каже Олександр Слюсар, - щоб підопічним надавалися якісні, вчасні і необхідні послуги, щоб харчування було на найвищому рівні і умови проживання, а також ставлення персоналу задовольняли людей, адже вся ця інфраструктура створена саме для того, щоб вони відчували турботу і піклування».
Депутати взяли проблемні питання під свій контроль.
Також читайте:
Останнє оновлення на Понеділок, 16 серпня 2021, 10:00