telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Керівники Сумської облради взяли участь в обговоренні питань соцзахисту та пенсійного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Вчора, 21 липня, відбулося засідання всеукраїнського «круглого столу» на тему «Соціальний захист та пенсійне забезпечення осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи». Захід пройшов на базі Житомирської обласної ради під егідою  Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Участь у ньому взяли Голова підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Олег Арсенюк, народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, громадські організації. Від Сумщини – перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко та заступник голови обласної ради Валерій Ісмаілов.

Метою заходу було вивчення проблемних питань, пов’язаних із виконанням зобов’язань держави щодо соціального захисту осіб, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи.

У Сумській області мешкає 12237 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: із них 1811 осіб мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії на Чорнобильській атомній електростанції, 6032 учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 3857 потерпілих від Чорнобильської катастрофи та 1422 дитини.

Олександр Стрельченко нагадав, що сьогодні на Сумщині склалася соціальна напружена ситуація серед постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС населення у зв’язку з  невиконанням рішення Конституційного Суду України від 17 липня 2018 року, яким  відновлено ряд пільг та компенсацій відповідно  до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Вже від початку року в обласній раді неодноразово відбувалися зустрічі з ліквідаторами аварії на ЧАЕС. На них обговорювалися питання фінансування державних та обласних програм, пільгове забезпечення ліквідаторів аварії, медичне обслуговування тощо.

«У 2021 році з державного бюджету за програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виділено кошти на загальну суму 28,2 млн гривень, за шість місяців профінансовано 17,1 млн гривень. З обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виділені кошти в сумі 3 млн гривень у вигляді субвенції місцевим бюджетам. Але це лише 271 грн на одну людину, - наголосив Олександр Стрельченко.

Також він порушив питання оздоровлення чорнобильців, компенсацій за невикористані путівки, нарахування пенсій, збільшення суми на отримання ліків за безкоштовними рецептами, отримання житла, яке не виділялося ліквідаторам вже майже 10 років. На початок поточного року поліпшення житлових умов потребує 804 особи.

Валерій Ісмаілов додав, що наразі треба лобіювати питання щодо збільшення розміру виплати щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування особам віднесеним до 1 та 2 категорії, щодо збільшення розміру щорічної допомоги на оздоровлення та забезпечення житлом осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Минуло вже 35 років від наймасштабнішої трагедії людства. І всі ми завдячуємо тим, хто першим прийняв на себе страшний удар і врятував світ від небезпечного атому. Тому сьогодні ми повинні на всіх рівнях дбати про чорнобильців. Депутатський корпус обласної ради в межах своїх повноважень намагається допомогти. Проте  компенсувати всі виплати, що не додає держава, обласний бюджет не в силах. Тому ми щиро розраховуємо на подальшу плідну співпрацю та відстоювання інтересів чорнобильців у стінах Верховної Ради заради добробуту наших громадян», - сказав Валерій Ісмаілов.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 серпня 2021, 10:06

Документи облради

Go to top