telegram Facebook Twitter Youtube

Обласні депутати прагнуть покращити умови лікування і реабілітації учасників АТО/ООС

Одним з пріоритетів діяльності депутатів Сумської обласної ради залишається реалізація програм лікування та психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС. «Це – надзвичайно важливий напрямок роботи, - переконаний голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, - від якого залежить успішність процесу повернення ветерана до мирного життя в соціумі. Тому ми намагаємося зробити лікування та реабілітацію цієї категорії населення якомога кращою і комфортнішою».

Про це йшла мова на черговій нараді при голові обласної ради щодо удосконалення роботи в напрямку реабілітації учасників АТО/ООС. У ній взяли участь секретар Шосткинської міської ради Анна Пилипейко та депутати обласної ради.

Наразі в області функціонує Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни,  який відповідає усім вимогам НСЗУ, та його терапевтичне відділення у м. Шостка, розраховане на 25 ліжок. Щодо останнього, то з трьох поверхів, які займає відділення, функціонує лише один і наразі воно перебуває у простої через карантин. Тут не проводяться лабораторні, функціональні та рентгенологічні дослідження, ультразвукова діагностика, що унеможливлює встановлення правильного діагнозу.

Немає можливості надавати цілодобову лікарську допомогу, фактично, у нічний час, святкові та вихідні дні здійснюється тільки сестринський нагляд. У зв'язку з реформою НСЗУ унеможливлюється функціонування відділення госпіталю у Шостці як окремої одиниці.

Серед іншого, у лютому 2021 року була здійснена перевірка стану будівель та приміщень на території терапевтичного відділення, в ході якої було встановлено численні порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Тож у такому стані утримання терапевтичного відділення госпіталю є недоцільним.

Аби ветеранам північної частини області було зручніше та більш якісніше лікуватися, депутати Сумської облради розглядають можливість створити повноцінне реабілітаційне відділення учасників АТО/ООС на базі будівлі колишнього дитячого туберкульозного санаторію у Шостці. Він наразі не функціонує, бо другий етап медичної реформи не передбачає фінансування НСЗУ для санаторіїв. Та й станом на 1 січня поточного року на диспансерному обліку у лікарів-фтизіатрів  перебуває тільки 3 дітей та підлітків з активним туберкульозом, яких лікують в обласному протитуберкульозному диспансері.

У закладі функціонуватиме кабінет функціональної діагностики, кабінет з масажу, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, стоматкабінет. Тут буде вільний доступ до мережі Інтернет, сучасні телевізори, капітально відремонтований та оснащений новітнім обладнанням та меблями харчоблок тощо. У закладі замінені на нові енергозберігаючі 165 вікон, проведений ремонт покрівлі одного з корпусів, облаштовано систему відеоспостереження, встановлено пожежну сигналізацію, проведено ремонт практично всіх приміщень закладу, придбано медичне обладнання.

Тож є пропозиція на його базі розгорнути відділення госпіталю і реабілітаційний центр для військовиків, та комплексно надавати послуги. Вони будуть якісними, бо є не лише придатне приміщення, а й необхідне медичне обладнання. Окрім цього сюди планується закупити рентгенапарат та апарат УЗД. Робота проводитиметься спільно обласним депутатським корпусом та Шосткинською територіальною громадою.

Голова обласної ради переконаний, що в області має бути розроблена стратегія індивідуального відновлення пацієнта, починаючи з гострого періоду захворювання до повного відновлення. І для цього мають бути створені всі умови.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 серпня 2021, 09:54

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.