telegram Facebook Twitter Youtube

Обласні депутати прагнуть покращити умови лікування і реабілітації учасників АТО/ООС

Одним з пріоритетів діяльності депутатів Сумської обласної ради залишається реалізація програм лікування та психологічної реабілітації ветеранів АТО/ООС. «Це – надзвичайно важливий напрямок роботи, - переконаний голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко, - від якого залежить успішність процесу повернення ветерана до мирного життя в соціумі. Тому ми намагаємося зробити лікування та реабілітацію цієї категорії населення якомога кращою і комфортнішою».

Про це йшла мова на черговій нараді при голові обласної ради щодо удосконалення роботи в напрямку реабілітації учасників АТО/ООС. У ній взяли участь секретар Шосткинської міської ради Анна Пилипейко та депутати обласної ради.

Наразі в області функціонує Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни,  який відповідає усім вимогам НСЗУ, та його терапевтичне відділення у м. Шостка, розраховане на 25 ліжок. Щодо останнього, то з трьох поверхів, які займає відділення, функціонує лише один і наразі воно перебуває у простої через карантин. Тут не проводяться лабораторні, функціональні та рентгенологічні дослідження, ультразвукова діагностика, що унеможливлює встановлення правильного діагнозу.

Немає можливості надавати цілодобову лікарську допомогу, фактично, у нічний час, святкові та вихідні дні здійснюється тільки сестринський нагляд. У зв'язку з реформою НСЗУ унеможливлюється функціонування відділення госпіталю у Шостці як окремої одиниці.

Серед іншого, у лютому 2021 року була здійснена перевірка стану будівель та приміщень на території терапевтичного відділення, в ході якої було встановлено численні порушення вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Тож у такому стані утримання терапевтичного відділення госпіталю є недоцільним.

Аби ветеранам північної частини області було зручніше та більш якісніше лікуватися, депутати Сумської облради розглядають можливість створити повноцінне реабілітаційне відділення учасників АТО/ООС на базі будівлі колишнього дитячого туберкульозного санаторію у Шостці. Він наразі не функціонує, бо другий етап медичної реформи не передбачає фінансування НСЗУ для санаторіїв. Та й станом на 1 січня поточного року на диспансерному обліку у лікарів-фтизіатрів  перебуває тільки 3 дітей та підлітків з активним туберкульозом, яких лікують в обласному протитуберкульозному диспансері.

У закладі функціонуватиме кабінет функціональної діагностики, кабінет з масажу, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, стоматкабінет. Тут буде вільний доступ до мережі Інтернет, сучасні телевізори, капітально відремонтований та оснащений новітнім обладнанням та меблями харчоблок тощо. У закладі замінені на нові енергозберігаючі 165 вікон, проведений ремонт покрівлі одного з корпусів, облаштовано систему відеоспостереження, встановлено пожежну сигналізацію, проведено ремонт практично всіх приміщень закладу, придбано медичне обладнання.

Тож є пропозиція на його базі розгорнути відділення госпіталю і реабілітаційний центр для військовиків, та комплексно надавати послуги. Вони будуть якісними, бо є не лише придатне приміщення, а й необхідне медичне обладнання. Окрім цього сюди планується закупити рентгенапарат та апарат УЗД. Робота проводитиметься спільно обласним депутатським корпусом та Шосткинською територіальною громадою.

Голова обласної ради переконаний, що в області має бути розроблена стратегія індивідуального відновлення пацієнта, починаючи з гострого періоду захворювання до повного відновлення. І для цього мають бути створені всі умови.

Останнє оновлення на Вівторок, 20 липня 2021, 17:07

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення