telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині відбувся контрольний обмолот зернових культур урожаю 2021 року

«Велика подяка за вашу роботу, шановні аграрії. Саме від вас залежить продовольча безпека країни. Я впевнений, що хлібороби Сумщини зроблять усе, аби Україна стала ще більш незалежною. Бо коли поле у ваших руках, ми впевнені, що все буде добре». Із цього розпочав своє вітальне слово заступник голови Сумської обласної ради Валерій Ісмаілов під час семінару-практикуму проведення контрольних обмолотів зернових колосових культур урожаю 2021 року на дослідницьких ділянках демонстраційно-технологічного полігону Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України. Від імені голови облради та депутатського корпусу він привітав гостей і подякував організаторам за щорічне проведення заходу такого рівня.

Віце-президент Академії аграрних наук Микола Роїк розповів, що українська наука створила кращі сорти пшениці в світі і наразі тільки на демонстраційно-технологічному полігоні Інституту представлені близько тисячі сортів та гібридів сільськогосподарських культур провідних селекційних установ України.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький наголосив, що Сумщина наразі займає лідерські позиції у показниках аграрного виробництва. «У вашому регіоні почали системно використовувати новітні технології, які генеруються в тому числі й на цьому полігоні. Науковці-аграрії переконані, що в розвитку науки обов’язковою складовою є вивчення кращого досвіду. Тому мені особисто приємно, що аграрії Сумщини обмінюються надбаннями, збираються разом, аби покращити урожайність. І при такому підході я впевнений, що Сумщина завжди буде в лідерах», - висловив своє бачення посадовець.

У Сумській області сьогодні розробляють 200 сортів зернових провідних селекційних установ України і до нас їдуть звідусіль. Бо це дозволяє аграріям ознайомитися в одному місці з різними сортами зернових, окремими елементами технологій, аби їх запровадити у своїх сільськогосподарських підприємствах.

«Ми працюємо, щоб розвивалася аграрна галузь Сумщини, яка багато років є лідером зі збору зернових. Сподіваюся, що й цього року ми втримаємо цю планку. Сьогодні ми ставимо для себе завдання розвивати регіон. Першочерговими у цьому напрямку є аграрна галузь і промисловість. Тому ми приділятимемо особливу увагу стимулюванню аграрного сектору і створенню обласних програм розвитку сільського господарства. Також ми можемо пишатися тим, що саме на Сумщині розвивається аграрна наука і в області вирощують елітні сорти пшениці, які бажають у себе мати аграрії не лише нашої області, а й інших регіонів України, та навіть зарубіжжя», - зазначив Дмитро Живицький.

Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець наголосив, що селекція, яку проводить заклад, - дуже кропітка робота і непростий труд. Для цього треба мати і методичну підготовку і технічну. Очільник закладу закликав приїжджати аграріїв до них, ознайомитися з сортами, які вирощують в Інституті, і закласти фундамент для отримання високого врожаю.

У рамках заходу відбулося ознайомлення з науковими досягненнями та розробками вчених Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, огляд демонстраційного полігону озимих зернових колосових культур, наочна демонстрація контрольного обмолоту дослідних ділянок, виставка сільськогосподарської техніки тощо.

 

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 16 серпня 2021, 09:51

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.