telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Наближення соцпослуг: у Липоводолинській громаді створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги

При виконавчому комітеті Липоводолинської селищної ради діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі і потребують екстреної допомоги. Тут спеціально навчені фахівці безоплатно надають оперативну і фахову допомогу тим, хто постраждав.

«Мобільну бригаду створено у квітні 2021 року, вона миттєво реагує на будь-яке повідомлення про загрозу життю і здоров’ю людини, робить все для негайного розв’язання конфлікту, мінімізації впливу кривдника по відношенню до конкретного суб’єкту, інформує постраждалих осіб, де отримати медичну, соціальну, психологічну, правову допомоги для подолання наслідків насильства, надає соціально-психологічну допомогу», – розповів Володимир Ткаченко, начальник відділу соціального захисту населення Липоводолинської селищної ради.

Також, за його словами, фахівцями мобільної бригади із залученням особисто старост сіл проводяться планові виїзні обстеження родин, в першу чергу, що знаходяться в складних життєвих обставинах.

До складу бригади входять: фахівці з відділу соціального захисту населення, служби у справах дітей, територіального центру соціального обслуговування та старостату на території якого здійснюється виїзд.

«В ході децентралізації повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий, тобто – територіальним громадам. Ми зараз маємо більше можливостей надавати якісні соціальні послуги, адже маємо для цього ресурси, повноваження, яких не мали до об’єднання», – розповідає заступниця Липоводолинського голови Ольга Хижняк.

«Процес передачі повноважень з надання соціальних послуг на місця не є простим і швидким, у громад виникають труднощі, але кожна громада згідно з Законом «Про соціальні послуги» зобов’язана надавати базові, якісні соціальні послуги населенню. Ми це розуміємо та намагаємося усіляко сприяти та допомагати нашим громадам, для цього Програма U-LEAD постійно організовує заходи, тренінги та консультації з питань реформування системи надання соціальних послуг та соціального захисту», – зазначила керівниця Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Марина Лобова.

На її думку, після об’єднання територіальних громад, можна спостерігати процес створення на територіях громад центрів надання соціальних послуг, соціальних таксі, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, тощо, яких не було раніше. Як приклад можна навести Липоводолинську громади та їх мобільну бригаду з соціально-психологічної допомоги та Березівську громаду, що має соціальне таксі та центр надання соціальних послуг.

“Ми вдячні команді Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» за консультативну підтримку нашої громади. Проведення практичних навчань та семінарів із вивчення передового досвіду з можливістю обміну інформацією про конкретні шляхи вирішення проблемних питання є особливо актуальним в умовах реформування системи надання соціальних послуг та соціального захисту”, – зазначила Ольга Хижняк.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 19 липня 2021, 16:15

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top