telegram Facebook Twitter Youtube

Оновлення сумської медицини: На території обласного онкодиспансеру розпочали демонтаж старих будівель

Однією зі своїх перших ініціатив щодо покращення сумської медицини голова обласної ради Віктор Федорченко озвучив оновлення Сумського обласного онкологічного диспансеру. А це і технічне та медичне оснащення, й приведення до ладу застарілих будівель. Наразі тривають роботи із закупівлі лінійного прискорювача, одночасно розпочався демонтаж старих будівель, аби зробити на території закладу сучасне медичне містечко. 

Роботи на території КНП СОР «Сумський обласний онкологічний диспансер» тривають повний робочий день. Їх веде одна з будівельних компаній міста у рамках благодійної допомоги. Приблизний об’єм демонтажних робіт складає 650 тисяч грн.

На даний час уже демонтовано будівлю аварійного відділення дерматовенерології і з майданчика вивозиться сміття. Загалом же планується знести чотири будівлі – ще одне відділення дерматовенерології, хіміотерапевтичне відділення та лабораторію. Вони знаходяться в жахливому стані і не підлягають реконструкції чи ремонтам. Також демонтуватимуться інженерні споруди, теплотраса, каналізація та мережа водопостачання, які згодом будуть прокладені з нуля.

Головний лікар онкодиспансеру Володимир Шевченко говорить, що нині до онкологічної служби області прикута велика увага.

«Ситуація з онкологічними захворюваннями погіршується в усьому світі, й Україна – не виключення. Додала проблем ще й пандемія коронавірусу. Наразі на Сумщині 35 тисяч онкохворих. Для них мають бути створені комфортні умови лікування та перебування у закладі. Тож для себе ми обрали три основні напрямки розвитку онкологічної служби: технологічне покращення лікування пацієнтів, зовнішній благоустрій території і будівництво нових відділень, внутрішні капітальні ремонти існуючих приміщень», - наголосив лікар.

Сумський онкологічний диспансер був збудований у 1946 році і закладу були передані будівлі, які зводилися ще за часів першої світової війни полоненими австроугорцями.

На місці демонтованих будівель та мереж створять паркову зону, стоянку для авто, замінять паркан, зведуть нові споруди. До медмістечка зроблять два в’їзди. Адміністрація закладу переїде до відреставрованого колишнього нефрологічного відділення СОКЛ. Будівля, яка була зведена 1895 року, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Свого часу вона входила до комплексу земської лікарні, тому вона має бути збережена.

Разом із будівельними триває активна робота і щодо придбання лінійного прискорювача, який дасть змогу покращити лікування пацієнтів. Наразі відкрито рахунок у благодійному фонді. На нього вже надходять кошти і планується, що до кінця року в області запрацює новітнє обладнання.

До кампанії зі збору коштів можуть долучитися всі бажаючі. Суми, що надходять на рахунок від небайдужих жителів області та бізнесу, складають від 100 грн до 1 млн грн.

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 12 серпня 2021, 10:48

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.