telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині підписали угоду про співпрацю між владою, роботодавцями та центром профтехосвіти

За підтримки голів ОДА, обласної ради та Сумського міського голови відбулося підписання тристоронньої угоди про співпрацю між департаментом освіти і науки Сумської ОДА, концерном «Нікмас» та Державним професійно-технічним навчальним закладом «Сумський центр професійно-технічної освіти». Угодою зафіксовано наміри сторін щодо створення механізму роботи з підготовки робітничих кадрів, які відповідали б вимогам сучасності, в тому числі й створення сучасного навчально-практичного центру.

«На ринку праці не вистачає кваліфікованих робітників, при цьому ПТУ не можуть набрати в достатній кількості студентів. Наповнюваність у 25 закладах профтехосвіти, які є на Сумщині, складає від 10 до 15%, - зазначив під час підписання угоди голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко. – Хоча великі компанії потребують кваліфікованих кадрів і на моє переконання саме бізнес може скоротити шлях від молодого робітничого фахівця, до вакансії, яку треба заповнити. Для цього має бути задіяне державно-приватне партнерство. Тому у цьому процесі всі зацікавлені сторони – влада, бізнес і ПТУ повинні розпочати діалог, який стане фундаментом ефективної і дієвої дорожньої карти щодо виходу сфери профтехосвіти з кризи».

Віктор Михайлович наголосив, що студенти навчаються за кошти державного чи обласного бюджету, а потім виїжджають за кордон. На його думку треба змінювати таку систему, брати замовлення від підприємств на певні професії і саме під них створювати місця в навчальних закладах, аби потім молоді спеціалісти залишалися в Україні і розвивали вітчизняну економіку. Очільник депутатського корпусу сказав, що наразі «Сумський центр професійно-технічної освіти» знаходиться на стадії передачі в комунальну власність і готуватиме кадри саме для підприємств Сумщини.

«Сьогоднішній захід є продовженням багаторічної роботи обласної влади щодо реалізації проектів дуальної освіти в нашій області. Адже Сумщина була першою в Україні, хто започаткував таку співпрацю в галузі профтехосвіти, – зазначив голова облдержадміністрації Дмитро Живицький. – Така модель співпраці бізнесу, навчальних закладів і влади є запорукою того, що підприємства матимуть кваліфікованих працівників, студенти будуть «заточені» під конкретне виробництво і забезпечені робочими місцями».

Директор ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти» Віталій Мельник провів презентацію закладу. Він розповів, що наступного року вони святкуватимуть сторічний ювілей, тому дуже важливо зберегти центр ПТО. Колектив та керівництво, принаймні, роблять для цього все можливе.

Наразі тут навчаються понад 500 учнів за 17 спеціальностями. Є своя автошкола, створений навчально-практичний центр, де освоюються нові професії у сфері металообробного профілю, транспортного сервісу, машинобудування тощо. Зараз триває процес створення нового сучасного навчально-практичного центру з професії «Верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням», у рамках якого будуть встановлені нові верстати, інструменти, зроблений клас. Подібний центр є лише у Запоріжжі, хоча наразі ця професія є дефіцитною.

Фінансову допомогу у реалізації проєкту надав Концерн «Нікмас» (500 тисяч грн) та АТ «Технологія» (700 тисяч грн), ще майже три млн грн виділено з обласного та міського бюджетів.

Директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія Гробова розповіла, що в області триває робота з розробки Стратегії розвитку професійно-технічної освіти. «Нам необхідно готувати працівника, який затребуваний на ринку праці Сумщини та України. І дуальна освіта – це та форма навчання, коли учні набувають знань і вмінь на підприємствах, де вони будуть згодом працювати», – наголосила посадовиця.

Присутні представники Концерну «Нікмас» зазначили, що вони зацікавлені у тому, аби молодь приходила на підприємство, тому діалог з освітянами триває вже досить давно і приносить свої результати.

Керівники області і міста, оглянувши умови навчання, сказали, що Сумський центр професійно-технічної освіти» має високий рівень матеріальної бази й підготовки. Тож, упевнені, що така робота у напрямку підготовки спеціалістів принесе вагомий результат.

Також читайте:

 

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.