telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині відбулися змагання на Кубок президента обласної федерації кінного спорту

Три дні тривали емоції, пристрасті й хвилювання у Сумській кінній ДЮСШ. Тут проходили змагання на Кубок президента федерації кінного спорту Сумщини. Переможці турніру вибороли путівки на Кубок України з триборства, що відбудеться  22-25 липня у Жашкові, на Черкащині.

У Сумській кінній школі, яка має одні з кращих рейтингів в Україні, займаються 140 дітей. Тут виховано 5 абсолютних чемпіонів України з кінного спорту. За останній рік двоє вихованців отримали звання «Майстер спорту України».

Такі досягнення – не без участі спонсорів та депутатського корпусу обласної ради, який виділяє кошти на утримання.

Президент Федерації кінного спорту Сумщини Михайло Цаплієнко говорить, що кінний спорт – один із найзатратніших, бо треба утримувати коней, лікувати, кувати, вивозити їх на змагання. «Дуже велика подяка тим людям, які закохані у цих прекрасних скакунів і допомагають у цій справі», - зазначив Цаплієнко.

Власник кінноспортивного клубу «Шостка» Володимир Пилипейко каже, що закоханий у цей спорт змалечку, тому зараз не тільки розвиває його в Шостці, а й допомагає Сумській школі. «Ми розуміємо, що треба розвивати такий вид спорту. Тому я допомагаю дітям Сумщини. Ми подарували Сумській кінній ДЮСШ 5 коней. Це одна із 5 шкіл,  які залишилися в Україні, тому ми сьогодні виступаємо спонсорами, проводимо змагання і підтримуємо нашу молодь. Ситуація з розвитком кінного спорту в області складна, тож хотілося б, аби керівництво Сум та області більше звертало увагу на утримання бази й розвиток кінного спорту», - сказав Володимир Пилипейко.

У турнірі брали участь близько 70 учасників. Вони представляють Сумську кінну ДЮСШ та її відділення у Шостці і  Стецьківці. Спортсмени, віком від 12 до 26 років змагалися у двох дисциплінах – виїздці та конкурі – подоланні перешкод. Директор закладу Євген Зюзь говорить, що рівень підготовки спортсменів високий, але змагання без спонсорської допомоги провести навряд чи вдалося б.

«Мені приємно, що цей Кубок Сумської області з кінного спорту  проводиться на базі нашого комунального підприємства – Сумської кінної ДЮСШ, - зазначив перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко. - Я хочу подякувати Президенту федерації кінного спорту Сумщини Михайлу Цаплієнку, депутатському корпусу за підтримку школи, особливо Володимиру Пилипейку за його особистий вклад. Хочу подякувати керівнику закладу Євгену Зюзю – він докладає багато зусиль, аби ДЮСШ розвивалася. І за останні роки зрушення очевидні: відремонтована стайня, зроблений ремонт, друге поле для тренувань, але ми розуміємо, що потрібно вкладати більше коштів, - тому що це – інвестиції в наше здорове молоде покоління».

Олександр Стрельченко розповів, що у 2021 році на заклад виділено близько 8 млн грн, але потреба значно більша, адже йдеться і про закупку кормів для коней, і про оновлення матеріально-технічної бази. Вже підготовлено ряд проєктів на конкурс ДФРР, аби збудувати критий манеж, щоб спортсмени мали змогу тренуватись взимку, оскільки на даний час для цього немає умов. Перший заступник голови облради пообіцяв підтримувати школу і в день завершення змагань нагородив переможців.

Учасники триденного турніру отримали свої нагороди у видах змагань і вікових групах: медалі, дипломи, та амуніцію для коней: хлисти, недоуздки, вальтрапи, попони. Кубок президента федерації кінного спорту Сумської області  виборола Катерина Очкуренко.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 13 липня 2021, 08:23

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top