telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Новослобідська громада активно впроваджує гендерно-орієнтоване бюджетування

Про досвід Новослобідської громади, як однієї з небагатьох громад Сумщини з подібним кейсом, говорили під час онлайн-семінару присвяченому гендерно-орієнтованому бюджетуванню на місцевому рівні. Семінар організувала команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD для громад Сумської області.

За словами радниці з питань муніципальних фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми Ірини Алєєвої, метою заходу було вдосконалити знання та навички учасників щодо здійснення гендерного бюджетного аналізу та прийняття рішень на основі його результатів, а також знайомство з кращими практиками впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування:

«Новослобідська громада одна з небагатьох громад області, яка має гендерний портрет своєї громади, перший з’явився у них у 2019 році, другий з врахування приєднаних територій – у 2021 році.
Він дозволяє проаналізувати та переструктурувати доходи та видатки таким чином, щоб потреби громади, як жінок, так і чоловіків з різних соціальних та вікових груп, були відповідно представлені у статтях видатків бюджету», - зазначила Ірина Алєєва.

Також Ірина Алєєва підкреслила, що наявність гендерного портрету громади посилює рівень прозорості та додає плюсів при оформленні гратових заявок в міжнародних проєктах для територіальних громад.

Як повідомила Новослобідська сільська голова Ольга Гаркавенко, «впровадження гендеру» означає не просто додавання «жіночого компоненту» до проєктів та програм, а аналіз і врахування різних умов та вимог щодо жінок і чоловіків:

«Гендерний підхід полягає в тому, щоб не прирівнювати всіх, а навпаки – визначити та врахувати різні потреби. Ми їх враховуємо та використовуємо гендерний портрет при формуванні програми соціально-економічного розвитку, закладаємо туди видатки на визначені потреби: облаштування пандусів, створення доступних умов для людей з особливими потребами, соціальні виплати, тощо», - зазначила Ольга Гаркавенко.

Загалом під час семінару учасники мали змогу ознайомитися з питанням застосування гендерно-орієнтованого підходу в бюджетному процесі на місцевому рівні, отримати інформацію про сутність, завдання та алгоритм впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування.

Окремо, спікерка заходу Ірина Алєєва допомогала учасникам вдоконалити практичні навички застосування гендерних аспектів при підготовці документів, що використовуються в бюджетному процесі та покращити вміння формулювання гендерно-чутливих завдань, напрямків, результативних показників бюджетних програм за окремими сферами.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top