telegram Facebook Twitter Youtube

У Сумах вшанували пам'ять славетного військового Івана Кожедуба

Сьогодні, 8 червня, біля центрального входу до парку культури та відпочинку ім. Кожедуба відбулись урочистості з нагоди 101-ої річниці від дня народження легендарного льотчика - винищувача часів Другої світової війни, тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Микитовича Кожедуба.

Вшанувати пам'ять славетного військового Івана Кожедуба зібрались представники ветеранських та громадських організацій, міські посадовці, депутати та молодь. Віддати шану асу авіації та покласти квіти до підніжжя меморіалу Івана Кожедуба прийшов і перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.

«Ми завжди пишалися нашим земляком, льотчиком-асом Великої Вітчизняної війни. До кінця війни Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, в 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. Коефіцієнт бойової активності Івана Микитовича занесений в Книгу рекордів Гіннесса. Такого показника немає у жодного льотчика в світі. Тому ми з вами не лише повинні пам’ятати і пишатися такими легендарними особистостями, а й розповідати про них нащадкам», - наголосив Олександр Стрельченко. До пам'ятника Івану Кожедубу поклали живі квіти.

Присутні вшанували пам'ять видатного земляка та всіх військових, хто загинув у роки війни, хвилиною мовчання та поклали квіти до підніжжя пам'ятника льотчика-винищувача.

Іван Кожедуб - учасник Курської битви, за Дніпро, Нижньодніпровської, Корсунь-Шевченківської та Умансько-Ботошанської наступальних операцій, повітряного бою на ближніх підступах до Румунії в травні-червні 1944 року, Білоруської, Прибалтійської, Вісло-Одерської, Східно-Померанської, Берлінської наступальних операцій.

Сумщина пишається великим українцем - своїм уславленим земляком Іваном Кожедубом.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 08 червня 2021, 13:34

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення