telegram Facebook Twitter Youtube

Дванадцятий випуск ліцеїстів відбувся у Кадетському корпусі ім. Івана Харитоненка

У Сумах урочисто провели в доросле життя ліцеїстів Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» Державної прикордонної служби України імені Івана Харитоненка. У заході на стройовому плацу взяли участь почесні гості, представники органів місцевої влади, депутати обласної ради, батьки та громадськість.

«Сьогодні у вас – хвилююча мить, - звернувся до кадетів перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко. - Ви йдете у доросле життя. При чому більшість із вас пов’яже його з військовою службою. На жаль, нині багато молодих людей виїжджають за межі країни. А випускники Кадетського корпусу, я впевнений, залишаться в Україні, оскільки обирають військові та правоохоронні заклади і служитимуть державі. Тому я бажаю вам вступити далі в ті виші, які ви обрали для себе. І нехай буде успішною ваша життєва дорога!».

Олександр Стрельченко подякував викладачам і керівництву закладу за ті зусилля, які вони вкладають у розвиток ліцею, і в кожного кадета. Завдяки спільним старанням Кадетський корпус імені Харитоненка по праву можна назвати одним із кращих в Україні.

Начальник ліцею Юрій Свідлов зазначив, що цього року Кадетський корпус закінчили 105 ліцеїстів. «Приємно констатувати, що десь близько половини сьогоднішніх випускників виявили бажання стати офіцерами-прикордонниками, тому  продовжать навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Ще близько 40% випускників продовжать навчання у вищих військових навчальних закладах Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, МВС України та ДСНС України, хтось вступатиме до цивільних вищих навчальних закладів», - зазначив Юрій Свідлов.

За час свого існування відтворений ліцей мав разом із сьогоднішнім 12 випусків – з 1564 колишніх кадетів 80% вступили до військових вищих навчальних закладів. Більше ніж 600 вихованців ліцею вже стали офіцерами. Кадетський корпус має понад вікову історію і є кузнею військових кадрів, відтак і надалі забезпечуватиме виховання молодого покоління держави на кращих традиціях українського народу самовідданого служіння Батьківщині.

У ході врочистостей випускники вшанували хвилиною мовчання загиблих на сході країни, попрощалися з Прапором навчального закладу й передали його ліцеїстам молодшого курсу. Ті, хто закінчив навчальний заклад, отримали атестати про освіту. Один випускник отримав золоту медаль, ще троє – срібні. Також відбулася церемонія вручення відомчих заохочувальних відзнак, а викладачі отримали від кадетів квіти.

За традицією, випускники пройшли строєм по плацу і разом кидали вгору монети.

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення