telegram Facebook Twitter Youtube

Голова Сумської обласної ради зустрівся з легендою світового спорту Олександром Шапаренком

В обласній раді відбулася зустріч керівництва депутатського корпусу – голови облради Віктора Федорченка та його першого заступника Олександра Стрельченка з легендою світового спорту, дворазовим Олімпійським чемпіоном з веслування, заслуженим майстром спорту та Почесним громадянином міста Суми Олександром Шапаренком.

Слава про видатного земляка у 60-70 роках линула усіма континентами земної кулі. Олександр Максимович приніс світову славу Сумам, переконливо довівши, що й за сотні кілометрів од гомінких столиць і великих міст, можна досягати найвищих спортивних вершин.

У ході розмови в облраді обговорювалися питання розвитку спорту на Сумщині та спортивних об’єктів. Говорили й про можливості відновлення в обласному центрі веслувальної бази на річці Псел, де свого часу робив свої перші змахи веслом легендарний земляк. На жаль, нині ця база знаходиться у занедбаному стані і потребує значного ремонту.

Олександр Максимович розповів, що намагається якомога частіше приїжджати до Сум – на свою малу Батьківщину. Разом із відомим сумським письменником Олександром Вертилем вони їздять Сумщиною, зустрічаються зі спортсменами, школярами.

Віктор Федорченко згадав, як свого часу спостерігав за успіхами Олександра Шапаренка та Володимира Голубничого. Як сумчани пишалися земляками. Віктор Михайлович подякував гостю за його вклад в історію українського та світового спорту і сказав, що депутатський корпус готовий надавати допомогу. Також побажав здоров’я, миру, довгих літ життя.

Нагадаємо, за сприяння обласної влади в рамках програми підтримки місцевого книговидання вийшла друком книга письменника і журналіста Олександра Вертіля «Олександр Шапаренко: На гребені хвиль».

В її основі – розповідь про дитинство і юність, важкий шлях до олімпійських вершин, близьких серцю тренерів, наставників, друзів.

Також читайте:

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення