telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Резерви наповнення місцевих бюджетів: тема зустрічі у Сумській обласній раді

«Ми маємо спільно працювати над джерелами наповнення бюджету», - на цьому акцентував увагу перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко. Під його головуванням пройшло засідання робочої групи з питання вивчення резервів наповнення місцевих бюджетів, економного, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів підприємствами, установами та закладами, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області.

Присутні керівники обласних департаментів та управлінь ОДА, депутати обласної ради розглянули стан надходжень орендної плати за водні об’єкти, що надаються в користування на умовах оренди обласними державними адміністраціями; проблемні питання у діяльності підприємств, установ та закладів, що підпорядковані управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації; алгоритм оптимізації закладів професійної (професійно-технічної) освіти і об’єднання спеціальних закладів загальної середньої освіти (школи-інтернати).

Щодо першого питання, то Олександр Стрельченко зауважив, що завдяки постійному контролю з боку влади, фіскальних органів за дотриманням норм законодавства, Сумщина має стабільні доходи від оренди водних об’єктів. Однак громади могли б мати у своєму розпорядженні значно більші надходження у випадку врегулювання дії договорів оренди водних об’єктів і приведення їх до вимог чинного законодавства із обов’язковим врахуванням орендної плати за водне дзеркало.

Обговоривши детально це питання, учасники засідання вирішили рекомендувати Департаменту агропромислового розвитку ОДА вжити невідкладних заходів щодо виконання затвердженого на 2021 рік обласною радою плану надходжень орендної плати за водні об’єкти; звернутися до Кабінету Міністрів України з питання прискорення затвердження Типової форми договору оренди водних об’єктів; здійснити моніторинг затверджених обласною радою діючих цільових програм з питань охорони та використання водних ресурсів та опрацювати питання затвердження відповідної цільової програми з цього питання на наступні за 2021 роком роки.

Жваве обговорення викликало питання щодо оптимізації підприємств, установ та закладів, які підпорядковані управлінню охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Присутні дійшли згоди, що варто підтримати пропозицію ОДА стосовно припинення існування юридичної особи КЗ СОР «Глухівський фаховий медичний коледж» та приєднання КЗ СОР «Шосткинський фаховий медичний коледж» до КЗ СОР «Конотопський фаховий медичний коледж», залишивши відділення фармації в м. Шостка як філію останнього.

Також задля оптимізації роботи медичних коледжів вирішено рекомендувати управлінню охорони здоров’я ОДА звернутися до Сумського, Конотопського, Лебединського, Шосткинського та Глухівського міських голів щодо прийняття у власність відповідних громад медичних коледжів, що функціонують у цих містах.

Серед іншого рекомендовано звернутися до ректора Сумського державного університету стосовно приєднання до університету КЗ СОР «Сумський фаховий медичний коледж».

Не залишився без уваги членів робочої групи розроблений обласною державною адміністрацією алгоритм оптимізації закладів професійної (професійно-технічної) освіти на 2021-2022 роки.

Вирішено рекомендувати ОДА провести інвентаризацію майнових комплексів закладів освіти, які припинять свою діяльність у 2021-2022 роках, та опрацювати питання їх подальшого використання. Продовжити оптимізацію підпорядкованих установ і закладів галузі освіти та забезпечити ефективне використання їх майна.

Підбиваючи підсумки засідання робочої групи, Олександр Стрельченко звернув увагу присутніх на те, що для подальшого зростання рівня наповнюваності обласного бюджету, слід працювати у всіх напрямках.

«Ми повинні, незважаючи на складні умови, згуртуватися разом, накреслити план ефективних дій та вирішити питання наповнення місцевих бюджетів, бо від цього залежить подальше нормальне функціонування всіх сфер діяльності Сумщини», - зауважив перший заступник голови обласної ради.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 24 травня 2021, 15:18

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top