telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Людмила Чегринець: Сумщина схиляє голову перед земляками, які стали жертвами політичних репресій

Зі здобуттям незалежності в Україні виявлено щонайменше 18 масових поховань жертв політичних репресій. Одне з них – в Сумах, на центральному кладовищі. Саме тому на цьому місці встановлено пам’ятний знак, аби ми всі згадували наслідки політичного терору.

Тож сьогодні, у День пам’яті жертв політичних репресій, тут зібралися керівники міста, обласних управлінь та відомств, депутати, громадськість, аби вшанувати невинно убієнних та постраждалих від терору.

«Сучасна українська держава засуджує будь-які прояви агресії, - звернулася до присутніх депутат Сумської обласної ради Людмила Чегринець. - Сумщина схиляє голову перед земляками, які стали жертвами політичних репресій минулих часів: священиків та віруючих, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Тоді мільйони людей загинули в результаті терору, доносів, сфабрикованих звинувачень. Клеймо «ворогів народу» лягло на тисячі родин. Наш обов’язок – берегти спогади живих свідків національної трагедії нашої держави, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих і закатованих співвітчизників. Вічна їм пам’ять!».

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих жертв політичних репресій та поклали квіти до меморіального знаку, а священнослужителі провели молебень.

За оціночними даними, від 1927-го по 1990-ті роки жертвами політики стали майже три мільйони людей. В Україні було заарештовано понад мільйон осіб, з яких 545 тисяч – засуджені, у тому числі, щонайменше 140 тисяч розстріляно.

Крім того, від кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей. З території України здійснювалися масові примусові депортації  поляків, німців, кримських татар, вірмен, греків.

У Національному банку репресованих значиться майже 23 тисячі постраждалих жителів Сумщини.

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top