telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Людмила Чегринець: Сумщина схиляє голову перед земляками, які стали жертвами політичних репресій

Зі здобуттям незалежності в Україні виявлено щонайменше 18 масових поховань жертв політичних репресій. Одне з них – в Сумах, на центральному кладовищі. Саме тому на цьому місці встановлено пам’ятний знак, аби ми всі згадували наслідки політичного терору.

Тож сьогодні, у День пам’яті жертв політичних репресій, тут зібралися керівники міста, обласних управлінь та відомств, депутати, громадськість, аби вшанувати невинно убієнних та постраждалих від терору.

«Сучасна українська держава засуджує будь-які прояви агресії, - звернулася до присутніх депутат Сумської обласної ради Людмила Чегринець. - Сумщина схиляє голову перед земляками, які стали жертвами політичних репресій минулих часів: священиків та віруючих, розкуркулених селян, розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Тоді мільйони людей загинули в результаті терору, доносів, сфабрикованих звинувачень. Клеймо «ворогів народу» лягло на тисячі родин. Наш обов’язок – берегти спогади живих свідків національної трагедії нашої держави, передавати нащадкам правду про минуле, гідно вшановувати загиблих і закатованих співвітчизників. Вічна їм пам’ять!».

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих жертв політичних репресій та поклали квіти до меморіального знаку, а священнослужителі провели молебень.

За оціночними даними, від 1927-го по 1990-ті роки жертвами політики стали майже три мільйони людей. В Україні було заарештовано понад мільйон осіб, з яких 545 тисяч – засуджені, у тому числі, щонайменше 140 тисяч розстріляно.

Крім того, від кінця 1920-х і до початку 1950-х років з України виселено 2 млн 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей. З території України здійснювалися масові примусові депортації  поляків, німців, кримських татар, вірмен, греків.

У Національному банку репресованих значиться майже 23 тисячі постраждалих жителів Сумщини.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top