telegram Facebook Twitter Youtube

В обласній раді триває робота над питанням встановлення лінійного прискорювача в онкодиспансері

«Наразі перед нами стоїть два головних завдання: придбати лінійний прискорювач у лізинг та встановити обладнання в існуючому бункері на місці гама-терапевтичного апарату». На цьому наголосив директор КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» Володимир Шевченко під час засідання робочої групи, яка відбулася сьогодні, 13 травня, в обласній раді. Її учасники – депутати облради, керівництво Сумського онкологічного диспансеру, проектанти.

Відкрив засідання голова обласної ради Віктор Федорченко. Він вкотре наголосив на важливості встановлення в медичному закладі дороговартісного і вкрай важливого для жителів області обладнання та приведення до ладу медичного містечка, де розташований онкодиспансер.

«У нас є амбітні плани щодо встановлення лінійного прискорювача, будемо ремонтувати приміщення і робити все можливе, аби медичну галузь Сумщини підтримувати в належному стані», - наголосив голова обласного парламенту.

Володимир Шевченко зазначив, що оголошено конкурс на кредитування проекту, завершальний етап якого відбудеться 21 травня. Саме тоді стане відомо, який банк його виграв і фінансуватиме закупівлю лінійного прискорювача. «Уже є комерційні пропозиції від фірм, які постачають обладнання в Україну. Також наразі готовий ескізний проект щодо ремонту існуючого бункеру», - сказав лікар.

Він розповів присутнім про відкритий та закритий типи прискорювачів, їх різницю у вартості, якості обладнання та клінічних можливостях.

Члени робочої групи зійшлися на думці, що закуповувати варто лінійний прискорювач закритого типу. Його попередня вартість становить 60 млн грн.  

Також у ході засідання обговорили навчання спеціалістів, енергетичну потужність обладнання, демонтаж існуючого гама-терапевтичного апарату і роботу створеного благодійного фонду. Нагадаємо, його вже відкрито і на його рахунок надходитимуть кошти від місцевих інвесторів. Долучитися зможуть як райради, територіальні громади, так і бізнес, аграрії, підприємці тощо.

На Сумщині захворюваність на онкологію на 30% вища, ніж в цілому по Україні. Понад 35 тисяч пацієнтів знаходиться на обліку в онкодиспансері. Щороку новоутворення виявляють у 4,5 тисяч жителів регіону. Більше 2,5 тисяч людей кожного року помирають від онкології.

Також читайте:

 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення