telegram Facebook Twitter Youtube

«Після травневих свят розпочнуться ремонтні роботи на території онкодиспансеру – він буде зразковим», - запевняє Віктор Федорченко

Уже в травні на території медмістечка, де розташований Сумський обласний онкологічний диспансер, розпочинаються ремонтно-будівельні роботи. Голова облради Віктор Федорченко, який є головним лобістом цього питання та встановлення на Сумщині лінійного прискорювача, каже, що вже надійшли остаточні пропозиції від проєктантів. Тож одразу після свят тут закипить робота.

«Після того, як мене обрали головою обласної ради, я відвідав онкологічний диспансер, - розповідає головний парламентар Сумщини. - Те, що я був вражений умовами, в яких там перебувають пацієнти, це нічого не сказати. Напевне, так тримали людей тільки в концтаборах. У палатах на 20 квадратних метрів по 12 ліжок, один туалет на все відділення і для чоловіків, і для жінок, немає їдальні – люди їдять у коридорах, стеля валиться. У людей відчай від хвороби, безгрошів’я, а жахливі умови перебування ще більше заганяють їх у глухий кут. Мешканці нашої області працювали все життя і зараз нікому не потрібні. Кажуть, що витрачають на лікування останні кошти, не залишається навіть на труну! Так не має бути. Тому я звернувся до депутатів і ми прийняли рішення навести тут лад».

Сумський обласний онкологічний диспансер наразі знаходиться чи не в найгіршому стані порівняно з аналогічними закладами України. Потребує оновлення як саме приміщення, так і медичне обладнання. За статистикою на Сумщині захворюваність на онкологію на 30% вища, ніж у цілому по Україні і область знаходиться на третьому місці серед регіонів за рівнем захворюваності. На обліку в онкодиспансері перебуває понад 35 тисяч пацієнтів. Щороку новоутворення виявляють у 4,5 тисяч жителів регіону і більше 2,5 тисяч помирають саме від онкології.

Для того, аби зменшити ці цифри, області конче необхідне діагностичне обладнання і лінійний прискорювач, який дозволяє локалізувати пухлини на початкових стадіях, і справа не доходить до операцій. За рік у закладі променеву терапію проходить близько 2800 людей. Лінійний прискорювач дасть можливість лікувати вдвічі більше пацієнтів.

Аби вирішити проблему спільно, щоб обласний онкологічний диспансер відповідав усім вимогам для перебування тут хворих та їх лікування, голова обласної ради вийшов з ініціативою підписання Меморандуму про співробітництво між обласною державною адміністрацією, обласною радою та міською радою Сум.

«Міська рада надала згоду. А до облдержадміністрації ми направляли документ двічі, але вони навіть не реагують! На жаль, керівництво ОДА не переймається проблемами Сумщини. За останній рік у нас змінилися два губернатори. І обидва не були жителями області. До нас присилають керівників, які не знають проблем територій і не переймаються ними. По суті, вони працюють не за лінією Президента, а навпаки. Інакше як розуміти: Глава держави наголошує, що лінійний прискорювач має стояти в кожній області, а у нас у цьому напрямку з боку ОДА «і кінь не валявся»? Серед іншого – не виконується бюджет регіону, немає Стратегії розвитку Сумської області, кошти на ремонт доріг розподілені не за потребами районів, а одноосібно головою ОДА,  і цей список можна продовжувати. З кожним днем все більше думок звучить про те, що Сумщині потрібна людина, яка знає область, переживає за її жителів. І такі люди у нас є! Вони готові працювати, показувати результати, дослухатися до депутатів, яких обрав народ. Які знають, чим живе Сумщина і які є патріотами краю. Вони розуміють, що адміністрація і депутатський корпус мають працювати консолідовано, злагоджено, аби виконувати наші спільні завдання перед жителями області», - зазначив Віктор Федорченко.

Він запевняє, що попри всі перепони і нульову підтримку з боку нинішнього керівництва ОДА, на території медмістечка вже цього року буде оновлена територія: частину приміщень знесуть, зроблять в’їзди та виїзди, стоянки для автомобілів, переоблаштують існуючі будівлі, збудують нове для відділення хіміотерапії. Також відремонтують бункер під лінійний прискорювач, закуплять якісне сучасне обладнання.

«Ми, не дивлячись ні на які труднощі, доведемо розпочату справу до логічного завершення – це наша принципова позиція. Зробимо наш онкодиспансер показовим, аби люди лікувалися в нормальних умовах, а не в сараях. І обов’язково запросимо на відкриття Президента, аби він побачив, що на Сумщині вміють працювати на благо людей»!, - запевнив Віктор Федорченко.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 23 квітня 2021, 11:53

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення