telegram Facebook Twitter Youtube

Віктор Федорченко запропонував створити благодійний фонд для закупівлі лінійного прискорювача в онкодиспансер

Під час зустрічі з головами районних рад Сумщини керівник обласного депутатського корпусу Віктор Федорченко акцентував увагу на кричущій для регіону проблемі – встановленні в онкологічному диспансері лінійного прискорювача.

Віктор Михайлович уже неодноразово наголошував на тому, що Сумщина займає третє місце в Україні за кількістю онкологічних хворих. Щороку страшний діагноз отримують до 30 тисяч мешканців області, й далеко не кожна родина може собі фінансово дозволити лікуватися в інших областях чи за кордоном. Ця проблема – спільна для всіх районів. Тож очільник обласної ради звернувся до голів райрад, аби вони долучилися до важливої справи фінансово, аби вже цьогоріч в онкодиспансері запрацював лінійний прискорювач.

«Ми розглянули багато пропозицій, - розповів Віктор Федорченко, - завдяки яким можна було б встановити обладнання: інвестиції західних партнерів, закупівля прискорювача за кошти обласного бюджету, кредитування державними банками, надходження з місцевих бюджетів. Вирішили, що буде створено фонд, на рахунок якого надходитимуть кошти від місцевих інвесторів. Долучитися зможуть як райради, територіальні громади, так і бізнес, аграрії, підприємці тощо».

Якщо ж коштів не вистачить, область звернеться за допомогою до державних банків під гарантії обласної ради. У закладі треба відремонтувати бункер, придбати лінійний прискорювач, навчити персонал, збудувати приміщення для відділення хіміотерапії. Себто коштів насправді необхідно багато, аби не лише купити дороговартісне обладнання, а й привести до ладу приміщення та прилеглі території. Нарешті люди мають лікуватися у комфортних умовах.

За словами керівника депутатського корпусу, пообіцяв виділити 10 млн грн з бюджету Сум для закупівлі лінійного прискорювача Олександр Лисенко. Він сподівається, що міська рада його в цьому підтримає.

Віктор Федорченко запропонував очолити фонд зі збору коштів на вирішення проблем онкологічного диспансеру депутату облради, голові обласної ради професійних спілок Тетяні Євдокимовій. Вона сказала, що зустрічатиметься з керівниками територіальних громад, доноситиме важливість проблеми, аби вони також долучилися до фінансуванні єдиного в області онкологічного закладу. Робота фонду буде прозорою і постійно надаватиметься звітність за використані кошти.

Керівники районів таку ініціативу підтримали і пообіцяли всіляко сприяти розв’язанню цього надважливого для області питання.

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення