telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

У Сумській обласній раді відбулася зустріч з народними депутатами України

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко ініціював зустріч з народними депутатами України, обраними від Сумщини. На робочу нараду з питань соціально-економічного розвитку області, вирішення яких потребує допомоги центральних органів виконавчої влади, приїхали Михайло Ананченко, Тетяна Рябуха, Микола Задорожній, Ігор Васильєв та Максим Гузенко. Участь у зустрічі взяли й депутати облради.

Керівник обласного депутатського корпусу наголосив, що налаштований на конструктивну співпрацю з кожним із народних обранців.

«Маю надію, що у нас буде продуктивна співпраця, бо кожен з вас у Верховній Раді є авторитетом і може зробити чимало для того, щоб Сумщина справді процвітала. Зі свого боку обіцяю допомагати вам», - наголосив Віктор Федорченко.

Під час зустрічі присутні обговорили низку важливих питань для розвитку області.

Зокрема йшлося про економічну складову, проблемні питання охорони здоров’я та освіти, роботу новоутворених територіальних громад та ліквідацію районів.

У першу чергу присутні акцентували увагу на соціально-економічних питаннях, у розв’язанні яких можуть допомогти народні депутати України. Тож обговорили відсутність державного замовлення на Шосткинському казеному заводі «Зірка», який необхідно забезпечити до 50% замовленням для потреб держави. Обмінялися думками щодо кризового стану АТ «Сумське МНВО», що зумовлений втратою російських ринків збуту, на які зорієнтовано до 70% експорту продукції. Зійшлися в думці, що Верховній Раді необхідно прискорити прийняття Закону України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності» та змін до Закону України «Про публічні закупівлі» у частині особливостей закупівлі продукції національних виробників, що має складний або спеціалізований характер.

В центрі уваги були й питання врегулювання механізму фінансового забезпечення видатків на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах медпрацівникам, що не оплачуються НСЗУ за програмою медичних гарантій; втрати надходжень до бюджету на доходи фізичних осіб регіонами, де здійснюють діяльність підрозділи суб’єктів господарювання, зареєстрованих на іншій території; ефективне використання землі сільськогосподарського призначення, яка перебуває в користуванні комунальних підприємств, установ та закладів обласної ради тощо. Порушували фінансування професійно-технічних навчальних закладів, приєднання Сумського будівельного коледжу до складу СНАУ як відокремленого структурного підрозділу.

«Гарячі дискусії» викликали проблеми медичної галузі. А це: будівництво ІІІ черги хірургічного корпусу КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня», медичне забезпечення пацієнтів з орфанними захворюваннями, фінансування Шосткинського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію, створення сучасного онкологічного центру на базі КНП СОР «Сумській обласний клінічний онкологічний диспансер», субвенція на підтримку закладів та заходів у системі охорони здоров’я, стовідсоткова забезпеченість інсуліном хворих на цукровий діабет.

Зокрема, гостро стоїть питання негайного придбання лінійного прискорювача в онкологічний диспансер через те, що існуюче в закладі обладнання працює на кобальті, використання якого з наступного року буде заборонено. Для цього треба провести реконструкцію променевого відділення з будівництвом приміщень для встановлення лінійного прискорювача. Також у планах – створення реабілітаційного центру за напрямами: кардіологічна реабілітація, ортопедія, психотерапевтична реабілітація; придбання апарату ШВЛ для обласного перинатального центру; будівництво хірургічного корпусу на 415 ліжок Сумської обласної клінічної лікарні.

Обговорювалося під час зустрічі, яка тривала декілька годин і була дуже продуктивною, багато й інших важливих питань.

За підсумками розмови присутні обмінялися думками щодо шляхів вирішення актуальних питань у регіоні. Планується, що такі зустрічі проходитимуть регулярно.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 05 квітня 2021, 13:55

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top