telegram Facebook Twitter Youtube

У Сумській обласній раді обговорили питання ефективного використання землі, яка перебуває в користуванні комунальних закладів

Голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко провів нараду з питання ефективного використання землі сільськогосподарського призначення, яка перебуває в користуванні комунальних підприємств, установ та закладів обласної ради. У роботі засідання взяли участь очільники зазначених закладів.

Відкриваючи нараду, Віктор Федорченко акцентував увагу на тому, що використання земель має бути не лише ефективним і раціональним, а й  забезпечуватися додержанням земельного законодавства України. Він наголосив, що мають місце випадки, коли навчальні заклади, комунальні установи та некомерційні підприємства обласної ради не самі використовують землю, а укладають договори з сільгосппідприємствами, які суперечать чинному законодавству. Тільки з початку поточного року господарський суд визнав недійсним 6 договорів на обробіток земельних ділянок.

Радник голови обласної ради, екс-керівник Сумського головного обласного управління земельних ресурсів Сергій Дедерко нагадав, що за нормою статті 95 Земельного кодексу комунальні підприємства мають право самостійно господарювати на землі, а згідно зі статтею 96 зобов’язані використовувати її тільки за призначенням. Наразі йдеться про вирощування рослинної продукції для власного споживання, аби здешевити вартість харчування закладів освіти тощо. Ці землі є хорошою базою для проходження учнями ПТУ практики. Але підприємства не мають право розпоряджатися землею на свій розсуд, в тому числі передавати в оренду.

«Передача в оренду земель комунальної власності без відповідного рішення органу місцевого самоврядування та проведення земельних торгів, у тому числі шляхом укладання правочинів, які вчинено сторонами для приховування іншого правочину, є незаконною», - зазначив Сергій Петрович і розповів про можливі наслідки передачі в спільний обробіток сільськогосподарських земель. А це – визнання в судовому порядку договору оренди не дійсним, нарахування заподіяної шкоди державі та конфіскація всього врожаю.

Директор департаменту освіти і науки ОДА Вікторія Гробова наголосила, що гроші, які надходять навчальним закладам від договорів оренди – поповнюють спецфонд, завдяки чому у закладах поліпшується навчально-матеріальна база. Тому така можливість має залишатись, але з відповідним оформленням в межах чинного законодавства.

Після тривалого обговорення присутні запропонували звернутися до народних депутатів України з ініціативою внесення змін до законодавства України щодо спрощення процедури передачі в оренду земель державної та комунальної власності, що надані підприємствам, установам, організаціям на правах постійного користування.

Віктор Федорченко попередив керівників комунальних підприємств і установ та директорів навчальних закладів щодо неприпустимості порушення законодавства у частині передачі земельних ділянок в оренду і суворо дотримуватися вимог діючого законодавства у сфері землекористування. Також рекомендував привести у відповідність до вимог чинного законодавства правовідносини щодо використання земельних ділянок за попередньо укладеними договорами.

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення