telegram Facebook Twitter Youtube

Олександр Стрельченко ознайомився з роботою Атинського психоневрологічного інтернату

Перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко та депутат облради Дмитро Єфіменко з робочим візитом відвідали КУ СОР Атинський психоневрологічний інтернат.

У супроводі директора закладу Олега Терещенка гості оглянули житлові приміщення, харчоблок, клуб, медичний ізолятор, територію, зустрілися з працівниками та підопічними інтернату. Олександр Стрельченко поцікавився нагальними проблемами закладу та обіцяв усебічного сприяння у їх вирішенні.

Найболючішим на сьогодні питанням є відсутність протипожежної сигналізації. Після того, як у Харкові в будинку для людей похилого віку спалахнула пожежа, яка забрала життя 15 осіб, розпочалися перевірки у всіх подібних закладах службою ДСНС. Підпав під них і Атинський психоневрологічний інтернат.

«Представники служби надзвичайних ситуацій видали 17 приписів про порушення, - розповів Олег Терещенко. - 15 з них уже виправлені. Наразі залишилася проблема з протипожежною сигналізацією, якої немає в закладі та не оброблене горище. Але якщо останнє питання ми можемо вирішити самостійно, то на встановлення сигналізації потрібно щонайменше 600 тисяч грн. В інакшому випадку ми будемо змушені відселяти 70 підопічних, які знаходяться у закладі. Інше питання: куди?».

Також досить серйозно цьогоріч постало питання оброблення землі, яка є у постійному користуванні інтернату. «При переоформленні документів у Держгеокадастрі виявилося, що з відведеної закладу території 20 га вже були виділені у приватну власність та оформлені декілька земельних ділянок по 2 га фізичним особам. Тому затвердити замовлену документацію і зареєструвати цю ділянку за нашою установою вже було неможливо, так як площа земельної ділянки вже не відповідала площі, що була зазначена у вказаному наказі Держгеокадастру», - розповів директор закладу.

У результаті цих дій комунальна установа залишилась без землі, яка вкрай потрібна для забезпечення інвалідів з психічними захворюваннями основними продуктами харчування власного виробництва. Бо наразі підопічні повністю забезпечені м’ясом, молоком, овочами через те, що мають своє власне господарство. Економія від цього складає понад 1 млн грн.

Тож Олег Терещенко просить депутатів допомогти вирішити питання щодо умисного порушення норм земельного законодавства України і перешкоджання реалізації законного права психоневрологічного інтернату на отримання у постійне користування земельної ділянки, та щодо встановлення протипожежної сигналізації.

Олександр Стрельченко зазначив, що вивчить ці питання і шукатиме можливості їх вирішення.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Вівторок, 30 березня 2021, 17:09

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення