telegram Facebook Twitter Youtube

Сьогодні було дано старт капітальній реконструкції бункеру під встановлення лінійного прискорювача в онкологічному диспансері

Такий підсумок зробив голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко після чергового виїзного розширеного засідання робочої групи на об’єкт.

На території закладу 26 березня зібралися керівництво обласної ради, онкологічного диспансеру, фінансового та департаменту охорони здоров’я ОДА, депутати із трьох профільних комісій облради, проєктанти, представники бізнесу та банківської сфери.

Щодо ініціативи обов’язкового встановлення лінійного прискорювача виступають і народні депутати від Сумщини. Тетяна Рябуха та Микола Задорожній відвідували закордоння задля ознайомлення з тамтешнім досвідом лікування злоякісних пухлин новітнім обладнанням. «Вирішення цієї проблеми стало одним із моїх пріоритетів у роботі на окрузі відтоді, як мене обрали нардепом», - говорила Тетяна Рябуха. Тобто завдання зробити все для того, аби жителі Сумщини отримували якісне лікування онкологічних хвороб – спільне.

Виїзд до КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» - уже не перший у цьому році. Під час минулих зустрічей було вирішено, що в першу чергу треба використати існуючий бункер, провести його реконструкцію і встановити низькоенергетичний 6-ти мегавольтний прискорювач, який здатний забезпечити у хворих 90 відсотків руйнування пухлин. Для зменшення розмірів необхідного біологічного захисту медичний лінійний прискорювач повинен бути закритого типу (з наявним вбудованим поглиначем фотонів).

Наразі відбувся огляд приміщення. Головний архітектор архітектурної майстерні АТТІК (м.Чернігів) Сергій Толкунов зазначив, що в ньому має бути 10-кратна вентиляція, демонтоване існуюче обладнання, підведена додаткова електроенергія. Треба підібрати точку розташування ізоцентру, від якої залежатиме розрахунок. За три тижні він буде зроблений, далі – проєктування і капітальний ремонт. На все це піде до півроку часу і близько 13 млн грн. Майже стільки ж і на виготовлення лінійного прискорювача. Тобто, якщо все йтиме за планом, уже восени в онкологічному диспансері можуть розпочати локалізацію пухлин на початкових стадіях.

Віктор Федорченко розповів, як під час спілкування з Михайлом Радуцьким, головою Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, той зазначив, що вже з наступного року  під забороною буде використання кобальту, на якому нині в онкодиспансері працює наявне обладнання.

«Тому питання встановлення лінійного прискорювача сьогодні є кричущим, - наголосив голова обласної ради. - Ми з початку року розглянули декілька варіантів, завдяки яким можна було б встановити обладнання: інвестиції західних партнерів, закупівля прискорювача за кошти обласного бюджету, кредитування державним банком, інвестиції місцевих бюджетів».

Скоріш за все об’єднають два останніх пункти. Буде створено фонд, на рахунок якого надходитимуть кошти від місцевих інвесторів. Долучитися зможуть як територіальні громади, так і бізнес, аграрії, підприємці тощо. Якщо не вистачить коштів, які будуть перераховувати в загальний фонд, свою готовність кредитувати проєкт висловив АТ «Укрексімбанк». У такому випадку прискорювач буде власністю громад, а не інвесторів, які висувають вимоги експлуатації лінійного прискорювача у процентному відношенні 90/10, згодом 70/30 і лише через 15 років передати його громаді Сумщини. До речі, за словами керівника депутатського корпусу, свою готовність виділити 10 млн грн з бюджету Сум для закупівлі лінійного прискорювача надав Олександр Лисенко.

Загальна вартість обладнання – 60 млн грн. Ще 15-20 млн грн коштує комп’ютерний томограф. Але його готовий придбати онкодиспансер за власні кошти.

Під час дискусії Віктор Федорченко запевнив, що вже є план забудови території, будуть знесені частина приміщень, зроблені в’їзди та виїзди, стоянки для автомобілів, переоблаштовані будівлі. Є ідея збудувати нове приміщення під відділення хіміотерапії.

«Головне, - зазначив голова обласної ради, - ми повинні довести цю справу до логічного завершення. Нам треба зробити цей онкодиспансер показовим, аби люди лікувалися в нормальних умовах, а не в сараях».

Його підтримав головний лікар обласної клінічної лікарні, депутат обласної ради Володимир Горох: «10 років існує проблема, три роки тривають розмови – нинішній варіант ідеальний», - наголосив він.

Депутат обласної ради Юрій Чмирь запропонував, аби вже сьогодні були підписані протоколи представниками обласної ради, онкологічним диспансером, проєктантами та банкірами.

 

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 березня 2021, 16:55

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення