telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Оптимізації профтехучилищ Сумщині не уникнути

«Професійно-технічна освіта є важливою ланкою всієї системи освіти. Це основа професійного спрямування молоді», - заявив перший заступник голови обласного парламенту Олександр Стрельченко під час робочої наради за участі депутатів обласної ради та очільника Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової.

За його словами, через нестачу учнів у деяких ПТУ, фізично застарілу матеріально-технічну базу, що вимагає модернізації, область задумалась над їхнім об’єднанням, аби навчати дітей найбільш затребуваним професіям у достойних умовах.

Про перегляд мережі профтехосвіти Сумщини говорила й Вікторія Гробова, надавши присутнім план можливого об’єднання навчальних закладів. Реорганізація вже раніше зачепила деякі з них. Для прикладу: свого часу до Охтирського ПТУ було приєднано Великописарівське та Тростянецьке. Тепер у цю «родину» має «влитися» Краснопільське. Будуть об’єднані два училища в Конотопі, шосте та перше в Сумах тощо.

«На жаль, такий крок є вимушеним. Однак ми не можемо залишити напризволяще ані їхні колективи, ані самих учнів»,- наголосив Олександр Стрельченко.

Зараз у країні триває процес передачі ПТУ з державного рівня на місцевий. Обласна рада теж має прийняти на баланс низку закладів освіти. За підсумком наради було вирішено уже до першого квітня створити комісію з передачі майна, куди увійдуть як депутати, так і представники освітян.

Також до другого квітня обласна рада має визначитися зі своїми представниками до складу робочої групи з розробки стратегії розвитку професійно-технічної освіти на Сумщині й долучитися до її громадського обговорення. 

«Наша остаточна мета – завдяки системному підходу профінансувати належним чином ПТУ, забезпечити комфортними умовами навчанння й проживання дітей і праці викладачів та майстрів».

Нарада відбулася за умов дотримання всіх карантинних заходів, пов'язаних з епідемією коронавірусу.

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top