telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Оптимізації профтехучилищ Сумщині не уникнути

«Професійно-технічна освіта є важливою ланкою всієї системи освіти. Це основа професійного спрямування молоді», - заявив перший заступник голови обласного парламенту Олександр Стрельченко під час робочої наради за участі депутатів обласної ради та очільника Департаменту освіти і науки Вікторії Гробової.

За його словами, через нестачу учнів у деяких ПТУ, фізично застарілу матеріально-технічну базу, що вимагає модернізації, область задумалась над їхнім об’єднанням, аби навчати дітей найбільш затребуваним професіям у достойних умовах.

Про перегляд мережі профтехосвіти Сумщини говорила й Вікторія Гробова, надавши присутнім план можливого об’єднання навчальних закладів. Реорганізація вже раніше зачепила деякі з них. Для прикладу: свого часу до Охтирського ПТУ було приєднано Великописарівське та Тростянецьке. Тепер у цю «родину» має «влитися» Краснопільське. Будуть об’єднані два училища в Конотопі, шосте та перше в Сумах тощо.

«На жаль, такий крок є вимушеним. Однак ми не можемо залишити напризволяще ані їхні колективи, ані самих учнів»,- наголосив Олександр Стрельченко.

Зараз у країні триває процес передачі ПТУ з державного рівня на місцевий. Обласна рада теж має прийняти на баланс низку закладів освіти. За підсумком наради було вирішено уже до першого квітня створити комісію з передачі майна, куди увійдуть як депутати, так і представники освітян.

Також до другого квітня обласна рада має визначитися зі своїми представниками до складу робочої групи з розробки стратегії розвитку професійно-технічної освіти на Сумщині й долучитися до її громадського обговорення. 

«Наша остаточна мета – завдяки системному підходу профінансувати належним чином ПТУ, забезпечити комфортними умовами навчанння й проживання дітей і праці викладачів та майстрів».

Нарада відбулася за умов дотримання всіх карантинних заходів, пов'язаних з епідемією коронавірусу.

Також читайте:

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top