telegram Facebook Twitter Youtube

У день боротьби із захворюванням на туберкульоз Олександр Стрельченко відвідав фтизіопульмонологічний медичний центр

«Українці сьогодні здебільшого говорять про коронавірус, але є інфекції й страшніші. Так, від туберкульозу щорічно вмирає півтора мільйона людей. І сьогодні ця хвороба входить до десятки причин смертей у світі. Україна – у лідерах з поширення недуги», - сказав перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко.

У Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз за дорученням голови Сумської обласної ради Віктора Федорченка він та депутат облради Дмитро Єфіменко відвідали КНП СОР «Регіональний клінічний фтизіопульмонологічний медичний центр», що до минулого року працював як протитуберкульозний диспансер. Через червоний рівень протиепідемічної небезпеки спілкування відбулося у дворі закладу.

Директор центру Леонід Бондаренко розповів, що центр змінив свою назву минулого року з початком реформи охорони здоров’я. Наразі тут мають можливість лікуватися стаціонарно 250 пацієнтів. Ще є відділення у Шостці, яке обслуговує північний регіон області. За підсумками минулого року, що оприлюднило МОЗ, Сумщина займає 15 місце в Україні за кількістю хворих, і цей показник є нижчим за загальнодержавний.

Лікар подякував обласному депутатському корпусу за увагу до центру, оскільки за останні роки відбулося не лише оновлення матеріально-технічної бази, на що витрачено близько 10 млн грн, а й відчувалася значна підтримка закладу з боку депутатського корпусу облради під час реформування системи охорони здоров’я.

Дмитро Єфіменко нагадав, що з 1995 року в Україні оголошено епідемію туберкульозу, і вона на даний час не подолана. Депутат переконаний, якщо не приділяти увагу боротьбі з цією недугою і не підтримувати такі заклади, то можемо незабаром отримати схожу епідемію з COVID-19.

«Сьогодні триває медична реформа в Україні, але ми бачимо, що таким закладам усе одно потрібно допомагати на рівні області, - сказав під час спілкування Олександр Стрельченко. - За нашої ініціативи у минулі роки виділялися кошти, за які було замінено покрівлю, вікна, зроблено сучасний харчоблок, лабораторію, ремонти в палатах. Тобто ми сприяли створенню всіх умов для лікування. Тож будемо й надалі допомагати та робити все можливе, щоб хворі люди на туберкульоз не опинилися на вулиці».

У ході розмови Леонід Бондаренко наголосив, що наразі термінового ремонту потребує бактеріологічна лабораторія. Є наміри створити індивідуальні одномісні палати боксованого типу. Також слід налагодити транспортне сполучення між підрозділами в районах для найшвидшої доставки  біоматеріалів на дослідження, а отже – швидкого призначення лікування.

Олександр Стрельченко попросив, аби директор центру всі проєкти щодо поліпшення умов перебування пацієнтів та праці для лікарів виклав у офіційному листі. Далі обіцяє підтримку.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення