telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П’ятірка найсильніших громад Сумщини: серед лідерів Тростянецька, Буринська, Миколаївська сільська, Комишанська громади та м.Суми

Про це під час онлайн-зустрічі з пресою «Новації процесу децентралізації/поточний стан на Сумщині» повідомила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За підсумками 2020 року експертами Програми U-LEAD було підготовлено оцінку виконання бюджетів територіальних громад України, які аналізували дані за 8-ма індикаторами:

1) доходи загального фонду на 1-го мешканця;

2) видатки загального фонду на 1-го мешканця;

3) видатки на утримання апарату управління у розрахунку на 1-го мешканця;

4) капітальні видатки на 1-го мешканця;

5) рівень дотаційності бюджетів;

6) співвідношення видатків на утримання апарату управління із фінансовими ресурсами ТГ;

7) питома вага заробітної плати у видатках загального фонду бюджету ТГ; 

8) питома вага капітальних видатків у загальному обсязі видатків.

Для проведення аналізу ТГ були згруповані за критерієм чисельності населення:

Група 1 – понад 15 тис. жителів;

Група 2 –  від 10 до 15 тис. жителів;

Група 3 –  від 5 до 10 тис. жителів;

Група 4 – менше 5 тис. жителів;

Група 5 – ТГ-міста обласного значення.

«Таким чином можна визначити 5 найсильніших громад Сумщини у всеукраїнському рейтингу. У першій групі лідером серед наших громад є Тростянецька ТГ – має 2 місце. При цьому, два роки поспіль Тростянець впевнено тримав перше місце. 

У другій групі серед 134 громад України – Буринська ТГ посідає 21 місце. Миколаївська сільська ТГ має 41 місце серед 277 громад третьої групи. 

У групі з найменшою кількістю населення Комишанська ТГ посідає 9 місце серед 308 громад. Місто ж Суми, як обласний центр, має 10 місце серед 43 у відповідній категорії», - зазначила радниця з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top