telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відновлення лісових насаджень на Сумщині – персональна відповідальність керівників дочірніх підприємств «Сумиоблагролісу»

Сьогодні, 18 березня, в обласній раді відбулася нарада директорів дочірніх агролісогосподарських підприємств комунального підприємства Сумської обласної ради «Сумиоблагроліс».

Від імені обласних парламентарів до присутніх звернувся перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко, назвавши зібрання дуже вчасним, важливим і актуальним, оскільки назріло чимало питань, які треба з’ясувати не лише у структурі «Сумиоблагролісу», а й долучити до роботи екологів та правоохоронні органи.

«Особливо проблемним є те, що маємо випадки самовільної і неконтрольованої вирубки лісів, особливо в зимовий період», зауважив Олександр Стрельченко.

«На жаль, працівники комунальних агролісогосподарських підприємств не мають права без представників правоохоронних органів складати протоколи про порушення, зупиняти транспортні засоби, проводити огляд добутої в лісі продукції тощо. Це все призводить до безкарності порушників, а відтак до збільшення випадків незаконної порубки деревини, що тягне за собою збитки і недонаповнення місцевих бюджетів», - пояснив ситуацію генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс», депутат обласної ради Олександр Будник.

Тому лісники й зібралися разом, аби обговорити проблемні питання, розробити алгоритм дій щодо збереження лісів, забезпечення ефективної діяльності лісової охорони, притягнення до відповідальності правопорушників. Відтак до розмови залучили начальника сектору захисту інтересів суспільства і держави ГУНП України в Сумській області Олександра Шамоню та начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області В’ячеслава Богомолова. Обговоривши ситуацію, зійшлися на думці, що працівники агролісогосподарських підприємств мають діяти відповідно до своїх посадових інструкцій та в рамках чинного законодавства: виявивши порушників, негайно сповіщати правоохоронні органи та екоінспекцію, які й «вестимуть» справу далі.

Перед лісниками підприємства нині стоїть ще одне, не менш важливе завдання – вже цієї весни висадити лісові культури на площі 294,8 га, з них 110,2 га на неугіддях. Для цього є все необхідне: трактори, лісові плуги, мечі Колесова, заготовлено близько 2,2 млн стандартних сіянців основних лісоутворюючих деревних порід. Також дочірні підприємства планують провести доповнення лісових культур минулих років на площі 550 га та посіяти близько 3 га лісових розсадників.

Керівництво комунального підприємства Сумської обласної ради «Сумиоблагроліс» поклало на директорів дочірних агролісогосподарських підприємств персональну відповідальність за посадку лісових культур навесні поточного року. Про це наголосив на нараді генеральний директор ОКАП «Сумиоблагроліс» Олександр Будник.

«Ви повинні докласти всіх зусиль для якісної роботи підприємств, їх прибутковості, - підсумовуючи обговорення серйозних питань, звернувся до керівників лісгоспів перший заступник очільника обласних парламентарів Олександр Стрельченко. - Якщо є питання, їх треба озвучувати, писати. Бо часто саме бездіяльність призводить до серйозних втрат. А для нас головне – щоб підприємства не просто працювали, а давали прибуток. Аби ліси Сумщини не лише зберігалися, а й відновлювалися. Тому налаштовуйтеся на роботу. Керівництво обласної ради буде суворо питати за результати саме з вас. Знаємо ваші проблеми, розуміємо складність роботи, тож готові допомагати. Але хочемо бачити й вашу ініціативу».

Олександр Юрійович порадив активно рекламувати свої дії, долучати до кампаній з посадки дерев дітей та молодь, пропагувати озеленення і прищеплювати любов до лісів. А, як відомо, ліси – наше багатство.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top