telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Краснопільська та Липоводолинська громади продовжують працювати над формуванням освітньої мережі

Команда Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD продовжує спільно з громадами Сумщини працювати над формування спроможної освітньої мережі. Цього разу на зв’язку були фахівці з Краснопільської та Липоводолинської громад.

Спільно була проведена робота над показниками та здійснено аналіз спроможності освітньої мережі в кожній із них. Проаналізували статистичні дані, демографію, наявні ресурси, кадрове забезпечення та  використання приміщень закладів загальної середньої освіти.

«Загалом вартість утримання одного учня в рік коливається від 27 до 75 тис. грн в школах Липоводолинської громади та від 19 до 72 тис. грн - в освітніх закладах Краснопільської громади. Щодо наповнюваності класів - тут показник в цих громадах коливається від 22 до 6 учнів на один клас. При цьому, середній показник, врахований при розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2021 рік,  у Липоводолинській ТГ становить 13 учнів на один клас, в Краснопільській - 14 учнів на клас», - повідомила Ірина Алєєва, радниця з питань місцевих фінансів та управління.

Розглядали й співвідношення витрат на освіту до загального обсягу витрат з бюджетів громад, співвідношення загальної суми витрат на освіту до суми отриманої освітньої субвенції, а також вартість утримання однієї дитини  в навчальних закладах.

«Зрозуміло, що рішення про реорганізацію школи зазвичай сприймається мешканцями не дуже позитивно. Тому до цього питання необхідно підходити обережно та обмірковано. Важливо під час прийняття рішень щодо оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів дотримуватися  належної процедури погодження їх з громадськістю. Спочатку консультації, потім рішення.

Також варто пам’ятати, що при прийнятті рішення про реорганізацію закладу загальної середньої освіти  засновник має забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні», - підсумувала радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Тетяна Коробка.

 

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top