telegram Facebook Twitter Youtube

Сумчани віддали шану добровольцям - захисникам України

14 березня - День добровольця, який відзначається в Україні з 2017 року. Ця дата обрана не випадково, адже саме цього числа 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці Київської області для формування першого добровольчого батальйону.

У Сумах ветерани, їх рідні, духовенство, представники обласної та міської влади, волонтери, громадськість вшанували мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, які у складі добровольчих батальйонів боронили рідну землю. Більшість з них на війну пішли за покликом серця. Серед них був і наш земляк наймолодший «кіборг», Герой України Сергій Табала («Сєвер»).

На Алеї Героїв Центрального кладовища обласного центру присутні віддали шану тим, хто не повернувся з війни, поклали квіти до пам’ятного знаку. Відбулася панахида.

У МЦ «Романтика» тривали урочисті заходи. Депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик, звертаючись до учасників АТО, серед яких були й ті, хто, не чекаючи повісток з військкомату, добровільно подалися на схід, наголосила, що їхній приклад героїзму і самопожертви сприяв дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві. Саме їхній подвиг вселив віру у перемогу. Двом з добровольців,учасникам бойових дій Артему Гребенюку та Віталію Мусієнку Віра Іванівна вручила Подяки Сумської обласної ради за вірність військовій присязі, самовіддану службу Вітчизні, активну громадську діяльність, вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молоді .

«Сьогодні ми вшановуємо мужність та героїзм усіх захисників незалежності та територіальної цілісності України, - сказала Віра Лаврик, – відзначаємо велику допомогу добровольців на початку військових дій на Сході України, коли ЗСУ не мали майже жодного забезпечення. Ми низько вклоняємося воїнам, які стали на захист України, і сім’ям, які втратили своїх рідних. Зичу міцного здоров’я тим, хто поруч з нами, родинного затишку й благополуччя, а головне – довгоочікуваного миру на рідній землі!»

Присутні подивилися документальний фільму про українських воїнів-«кіборгів» «Трохи нижче неба».

Цього дня добровольці провели свій традиційний автопробіг вулицями обласного центру.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення