telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Делегація Сумщини відвідала Албанію задля ознайомлення із найсучаснішими технологіями лікування онкозахворювань

11-13 березня офіційна делегація від Сумської області відвідала столицю Албанії місто Тирана з метою ознайомлення із найсучаснішими технологіями лікування онкологічних захворювань. До складу делегації увійшли народні депутати України Тетяна Рябуха та Микола Задорожній, голова обласної ради Віктор Федорченко, депутат Сумської міської ради Єфрем Лазарев, директор обласного онкодиспансеру Володимир Шевченко. Вони вивчали досвід албанських лікарів у клініці HYGEIA HOSPITAL TIRANA, що оснащена за найкращими технологіями. Зокрема, делегацією вивчалися можливості, щоб вже в найближчий час схожі медичні послуги були доступні жителям Сумщини.

За інформацією Миколи Задорожнього, сумчани ознайомилися із встановленим у клініці одним із найкращих у світі лінійним медичним прискорювачем від американського виробника Varian Medical Systems та бункером під нього за міжнародними стандартами.

Це інтелектуальна система для сучасної променевої терапії з високоточним опроміненням пухлини фотонами та/або електронами з потужною технологію в режимі високої інтенсивності. Додатково містить в собі кіловольтну та мегавольтну візуалізацію для більш точнішого позиціонування пацієнта. Швидка синхронізація між окремими компонентами та автоматизоване управління системою націлені на те, щоб лікарі могли оптимізувати свій робочий процес та ефективно надати високоякісне лікування своїм пацієнтам, а багаторівнева система безпеки захищає від можливих помилок.

Саме про встановлення в Сумах в обласному онкодиспансері лінійного прискорювача Varian йдуть перемовини із потенційними інвесторами. До речі, в серпні 2020 р. компанія Siemens Healthineers оголосила про плани придбання компанії Varian Medical Systems за 16,4 млрд доларів.

Коментуючи візит до албанської клініки, Микола Задорожній розповів: «Клініка, яку ми відвідали, належить компанії, що має намір інвестувати в Сумську область. Попереду ще багато роботи – розрахунки, проекти, перемовини і т.п. Наша мета – новітні обладнання та якість лікування, що, напевно, продовжить життя наших співгромадян. При цьому важливо врахувати і зберегти інтереси держави та області. Є цікаві варіанти державно-приватного партнерства, вони вивчаються. Але точно можна говорити, що є велике бажання змінити на краще ситуацію з лікуванням онкохворих на Сумщині».

«Вирішення цієї проблеми стало моїм завданням відтоді, як мене обрали нардепом, - зазначила у ході візиту Тетяна Рябуха. - На рак хворіли мої батьки, і мені не треба пояснювати наскільки це важливо - дати онкохворим шанс на життя. Ми всі маємо спільну мету - якісне та ефективне лікування на Сумщині. Кваліфіковану допомогу у себе вдома має отримати кожен».

Віктор Федорченко запевняє, що вийшов із ініціативою підписання Меморандуму про співробітництво між обласною державною адміністрацією, облрадою та міськрадою Сум, головна мета якого – щоб обласний онкодиспансер (єдиний в регіоні) відповідав усім вимогам для перебування тут хворих та їх лікування.

«Ми повинні разом спрямувати зусилля на ефективне співробітництво щодо збалансування матеріальних та фінансових ресурсів, необхідних для організації належного та достатнього матеріально-технічного та фінансового забезпечення створення сучасного онкологічного центру на базі КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер», – наголосив Віктор Федорченко.

Сумщина наразі перебуває в трійці антирейтингу областей за кількістю захворювань на рак, тож украй потребує матеріально-технічного оновлення обласного онкологічного диспансеру, де терміново потрібне не лише новітнє обладнання, але й покращення умов та якості лікування. Наприклад, будівля в Сумах, де розміщується онкодиспансер, зводилась понад 100 років тому, і тут досі немає лінійного прискорювача, що дозволяє ефективно лікувати пацієнтів.

***

HYGEIA TIRANA HOSPITAL заснована в 2012 р. Це приватна лікарня міжнародного рівня з початковими інвестиціями в 60 мільйонів євро, єдина лікарня в Албанії, задумана з моменту свого створення як лікарняна структура, як структурно, так і функціонально. Знаходиться в м. Тирана, де лікують пацієнтів з Албанії, Македонії, Косово та Чорногорії, і є єдиною комплексною лікарнею з високотехнологічним обладнанням, що пропонує всі види медичних послуг для будь-якого віку та сертифікована за якість обслуговування Міжнародною організацією TEMOS у програмі «Якість у міжнародній допомозі пацієнтам».

Сучасні та комфортні приміщення лікарні Hygeia Tirana розташовані у багатоповерховій будівлі загальною площею 25 тис. кв. м, оснащеній новітніми медичними технологіями з єдиною метою надання медичних послуг за сучасними стандартами. Кожен сегмент цієї лікарні, починаючи від операційної, реанімації, кімнат для пацієнтів і т. ін., розроблений таким чином, щоб бути максимально функціональним та служити безпеці та здоров’ю пацієнта. Місткість – 220 ліжок з приватними кімнатами та двомісними номерами, 9 операційних, 12 реанімаційних ліжок та 7 в реанімаційних новонароджених, 5 ліжок для денної хірургії, 32 відділення для гемодіалізу тощо.

Підхід, який надає лікарня до безпечного та якісного обслуговування пацієнта, значення, яке адміністрація лікарні надає суворому застосуванню міжнародних стандартів та протоколів, а також постійні зусилля щодо збільшення та постійного вдосконалення медичної послуги та її ефективності, – це основні ланки, які відрізняють лікарню Hygeia Tirana від інших закладів охорони здоров’я в країні. Прихильність лікарні щодо надання елітних послуг кожному пацієнтові для будь-якого віку та кожного дня року була підтверджена низкою міжнародних і національних організацій та установ.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 березня 2021, 12:32

Документи облради

Go to top