telegram Facebook Twitter Youtube

Інституту фізкультури - спортивному лідеру Сумщини, одному з десятки кращих спортивних закладів вищої освіти України - 40 років

Справді феєричний захід, присвячений 40-річчю створення навчально-наукового інституту фізкультури, відбувся 11 березня в Сумському педуніверситеті ім. А. С. Макаренка. Викладачі й студенти, численні гості, серед яких випускники різних років, представники обласної та міської влади, депутати місцевих рад, зібралися в оновленій нещодавно актовій залі.

«Я з особливим почуттям радості завітав на наше спільне свято, оскільки є випускником інституту фізкультури Сумського педагогічного університету, - сказав у вітальному слові перший заступник голови Сумської обласної ради, до слова, майстер спорту, Олександр Стрельченко. – З приємністю констатую, що саме завдяки колективу інституту, всім, хто працював і працює тут, хто виховав велику команду чемпіонів світу, Європи й України, хто сьогодні навчає й тренує студентів, наш університет є спортивним лідером не тільки на Сумщині, а й входить до десятки кращих спортивних закладів вищої освіти України. Мені приємно, що сьогодні в цій залі зібралися люди різного віку. А це означає, що всіх нас об’єднує любов і відданість нашій рідній alma mater».

Про любов і вдячність до інституту, до викладачів, до студентів, до улюбленої справи говорили на святі всі виступаючі. Кожному було що згадати і що побажати рідному вишу.

Ректор університету Юрій Лянной, директор інституту Михайло Лянной, депутат обласної ради, заступник міського голови, майстер спорту м. Суми Віра Мотречко – колишні випускники інституту, перший проректор університету Любов Пшенична, начальник Департаменту освіти та науки ОДА Вікторія Гробова, міський голова м. Сум Олександр Лисенко, заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Віталій Максименко та інші говорили про успіхи та досягення інституту, студентів, наголошували, що випускники є конкурентоспроможними та запитуваними на ринку праці. А все тому, що багатопрофільна підготовка майбутніх учителів фізкультури, тренерів, логопедів, спеціалістів з фізичної реабілітації, фахівців з туризму та громадського здоров’я (в інституті діє 7 профільних кафедр) здійснюється на високому рівні кваліфікованими, досвідченими викладачами, серед яких 12 професорів.

За 40 років тут здобули вищу освіту кілька поколінь, серед них багато спортсменів і тренерів, котрі стали легендами українського і світового спорту, а це 25 заслужених майстрів спорту України, 100 майстрів спорту міжнародного класу, 200 чемпіонів світу та Європи, 25 учасників Олімпійських ігор - серед них олімпійські чемпіонки Віта і Валя Семеренки. До цієї когорти варто віднести видатних українських, але знаних у всьому світі, футболістів Олега Гусєва та Олександра Зінченка.

У день ювілею винуватці свята – викладачі-наставники, ветерани освітянської ниви з нагоди 40-річчя з дня заснування навчального закладу отримали заслужені нагороди від Міністерства освіти й науки, обласної ради та ОДА, Сумської міської ради, ректорату.

Перший заступник очільника обласного депутатського корпусу Олександр Стрельченко, вручаючи Грамоту обласної ради завідувачу кафедри спортивних дисциплін і фізичного виховання Сергію Лазоренку та Подяку обласної ради старшому викладачеві цієї ж кафедри Інні Павленко, відзначив їхню багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, активну життєву позицію, значні показники в науково-методичній і виховній роботі, вагомий особистий внесок у розвиток і популяризацію спорту серед молоді. «Також я дякую всім викладачам та тренерам за нелегку, часом титанічну працю, - наголосив Олександр Юрійович. - Саме завдячуючи вам Сумщина й Україна звучать на найвищих спортивних змаганнях світу. Зичу вам здоров’я та життєвих гараздів, вашим вихованцям - вдалих стартів і перемог!»

Присутні з цікавістю подивилися фільм, присвячений 40-річчю створення навчально-наукового інституту фізкультури, про досягнення й перемоги викладачів та студентів, з вдячністю вшанували педагогів-ветеранів, подарували оплески студентам вишу за мистецько-культурно-спортивні виступи.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення