telegram Facebook Twitter Youtube

Олександр Стрельченко: «Важливо не тільки зберегти, а й розвивати спроможну мережу надання медичної допомоги»

Перший заступник голови Сумської обласної ради Олександр Стрельченко 11 березня взяв участь у роботі форуму, присвяченому питанням децентралізації в умовах трансформації системи охорони здоров'я. Обласний парламентар подякував представникам Північного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров'я України за організацію заходу та інформативну підтримку в питаннях функціонування медичних закладів Сумщини в нових умовах, а громадам - знайти шляхи утримання та розвитку лікарень.

Разом з тим Олександр Стрельченко висловив своє бачення заявленої тематики форуму.

«Депутатський корпус обласної ради насамперед зацікавлений у тому, аби була збережена мережа закладів охорони здоров’я на Сумщині. Саме від їх безперебійної роботи й залежить життя мешканців області. На утриманні обласного бюджету нині перебуває понад 10 лікарень, санаторії, будинок дитини. Спілкуючись із директорами закладів, бачимо, що не всі пакети медичних послуг фінансуються НСЗУ. Залишилися проблеми у стоматології, психіатрії, протитуберкульозних лікарнях та тих, де надаються медичні послуги ліквідаторам і постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС. Хотілося б, аби НСЗУ звернула увагу й на будинки дитини, центри медичної експертизи», - наголосив Олександр Юрійович.

Нині НСЗУ фінансує окремі пакети медичних гарантій та зарплати медикам. За місцевим самоврядуванням, як власником закладів, залишається утримання, комунальні послуги, інші поточні видатки та відповідальність за розвиток лікарні. Але на плечі місцевих бюджетів лягають і медпослуги, які не входять до пакетів медичних гарантій. На думку Олександра Стрельченка, НСЗУ мала б переглянути цей пакет у бік збільшення. Як і посприяти в дофінансуванні в першому півріччі поточного року закупівлі інсуліну майже на 6 млн гривень, аби згідно з законом хворі на цукровий діабет були забезпечені ліками в повному обсязі.

«Я сподіваюся, що всі наші думки сьогодні будуть почуті, - наголосив перший заступник голови обласного парламенту Олександр Стрельченко, - і ми спільно відпрацюємо алгоритм дій у тому числі й щодо фінансування лікарень територіальними громадами, забезпеченості їх кадрами, медичним обладнанням та ліками. Для всіх нас вкрай важливо не тільки зберегти, а й розвивати спроможну мережу надання медичної допомоги».

З вітальним словом до учасників форуму – очільників територіальних громад та керівників медичних закладів регіону – звернулися голова Сумської ОДА Василь Хома, начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

«З 1 квітня минулого року запрацювали нові правила, які змінили всю систему фінансування медичної галузі, - сказала Вікторія Мілютіна, - і згідно з чинним законодавством розподілено доходи і видатки між бюджетами районів і територіальних громад. Таким чином ресурси перейшли до останніх.

На сьогодні територіальні громади є основними суб'єктами, які будуть надавати послуги й у сфері охорони здоров'я. Районний рівень виключений із системи прямих міжбюджетних відносин і не отримуватиме базову дотацію на медицину. Усі районні лікарні й інші об'єкти, які діяли на районному рівні, повинні до 1 липня 2021 року перейти в громади. Більшу частину свого бюджету лікарні, якщо відповідають усім вимогам, отримують відповідно до договорів із НСЗУ. Це кошти на заробітну плату лікарів та персоналу. Відтепер нові власники мають гарантувати сплату за комунальні послуги, здійснювати ремонт приміщень, відповідати за оновлення обладнання, розвиток закладу в цілому тощо. Але не кожній громаді фінансово це під силу. Тож під час форуму йшла мова про розвиток медичних закладів за рахунок місцевих бюджетів, а й необхідність залучення додаткових коштів місцевого бізнесу та міжнародної технічної допомоги.

«Виграє та громада, яка покаже, що вона здатна домовитися і прийняти рішення, яке буде доцільним і ефективним для всіх мешканців громади», - наголосила Вікторія Мілютіна.

До обговорення актуальної теми трансформації системи охорони здоров'я у процесі реформування адміністративного устрою долучилися керівники територій та медичних закладів, зосередивши увагу на проблемах, які є в районних лікарнях, наразі переданих територіальним громадам.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 березня 2021, 11:09

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення