telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

«Де працюєш – там і платиш податки!» - аксіома від обласного депутата Вадима Ващенка

Не вперше депутати Сумської обласної ради порушують питання наповнення обласного та бюджетів територіальних громад краю, що дозволяє в перспективі спрямовувати кошти на виконання програм соціально-економічного розвитку та поліпшення матеріально-технічної бази територій. 

Не залишився осторонь цієї важливої проблеми й обласний обранець Вадим Ващенко. У своєму депутатському запиті, озвученому на 5 сесії обласної ради, він зауважив, що за результатами непростого в усіх відношеннях 2020 року не всім громадам вдалося виконати план надходжень до бюджету. Були на те як об’єктивні (пандемія добряче підкосила економіку), так і суб’єктивні причини. Однією із значимих причин депутат вважає відсутність грошових надходжень до місцевої казни від діяльності мереж бізнес-структур, які діють у нас, а податки сплачують за місцем їхньої офіційної реєстрації. І це, на жаль, не є Сумщина.

«Мережа супермаркетів АТБ, яка налічує більше тридцяти філій на території Сумської області, - йдеться в депутатському запиті, - сплачує податки до бюджету Дніпра, мережі супермаркетів ЕКО та Сільпо є донорами фінансової скарбниці Києва, маємо чимало й інших підприємств, які працюють на території нашої області, а багатомільйонні податки та акцизні збори спрямовують у бюджети інших міст та ОТГ України, роблячи їх заможними та розвинутими».

Це, на переконливу думку депутата і його колег, не правильно, а відтак Вадим Ващенко звертається до керівників Сумщини, щоб ті втрутитися в цю ситуацію й звернулися насамперед до Територіальних органів ДФР в Сумській області, аби ті надали повну інформацію про суб’єкти господарювання, організації, установи та інші структури, які здійснюють господарську діяльність у нас, а фактичну реєстрацію мають в інших областях, та просити їх власників та керівників перереєструвати свої структурні підрозділи, філії на Сумщині. Також обласний депутат вважає за потрібне колегіально звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням прийняти зміни до Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцем знаходження виробничих підрозділів. Це дозволить рівномірно розподіляти потік сплаченого ПДФР між бюджетами тих громад, де безпосередньо здійснюється підприємницька діяльність.

Депутати обласної ради підтримали цей запит свого колеги.

 

Також читайте:

 

 

Документи облради

Go to top