telegram Facebook Twitter Youtube

Депутат облради турбується про створення безбар’єрного доступу в соціально важливих об’єктах для людей з вадами слуху

Важливу тему порушила у своєму депутатському запиті депутат Сумської обласної ради Тетяна Сизон. Йдеться про створення для людей з вадами слуху безбар’єрного доступу в соціально важливих об’єктах. А саме: в центрах надання адміністративних послуг, управліннях соціального захисту населення та пенсійного фонду, в медичних закладах.

2018 року Українське товариство глухих розробило власну систему дистанційного відеозв’язку «Сервіс УТОГ» з перекладом мовою жестів, завдяки якій послуга передається дистанційно. Сьогодні ця система надає допомогу в режимі 24/7. Користуватися сервісом можуть як особи з порушенням слуху, так і працівники установ, організацій і закладів, до яких звернулася такі особи.

Щоб реалізувати проект доступності в Сумській області депутат Тетяна Сизон підготувала депутатський запит до очільників обласної ради та ОДА, міського голови м. Суми, в якому просить доручити Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА вивчити питання придбання планшетів та встановлення системи «Сервіс УТОГ» у відповідних установах усіх територіальних громад області. Зокрема у медичних закладах пропонується встановити безоплатну зону wi-fi, щоб особи з інвалідністю зі слуху могли скористатися послугою перекладача жестової мови з власного смартфону.

Депутати підтримали цей запит колеги.

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 09 березня 2021, 18:16

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення