telegram Facebook Twitter Youtube

Олександр Стрельченко: «В обласному онкодиспансері нарешті мають бути створені комфортні умови для надання хворим якісних медичних послуг»

З початку восьмої каденції в Сумській обласній раді голова Віктор Федорченко взяв під особистий контроль питання встановлення в обласному онкодиспансері дороговартісного лінійного прискорювача, який би допоміг тисячам мешканців області безплатно (за рахунок фінансування з НСЗУ) боротися зі страшною хворобою. Та й відпала б необхідність виїздити на лікування в інші області.

Уже відбулася низка нарад з цього приводу, де насамперед розглядалися різні шляхи фінансування робіт. Не зупиняючись, триває пошук інвесторів. Так, очільник регіонального парламенту Сумщини мав зустріч з одним з них - представником зарубіжної інвестиційної компанії «Medical Service Engineering». У цьому ж контексті Віктор Федорченко на пленарному засіданні п’ятої сесії обласної ради вийшов з ініціативою щодо підписання Меморандуму про співробітництво між обласною державною адміністрацією, обласною радою та міською радою Сум. Це ще один зі шляхів забезпечити всі необхідні умови для якісного лікування онкохворих на Сумщині.

Темі поліпшення роботи обласного онкодиспансера, пошуку фінансових механізмів для встановлення дороговартісного медичного обладнання було присвячено 4 березня засідання робочої групи з вивчення організаційно-правових та фінансово-економічних механізмів, що спрямовані на підвищення ефективності та доступності медичного обслуговування населення Сумської області. Її провів перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко за участі обласних депутатів, банкірів, керівників відповідних департаментів ОДА. До розмови долучився заступник голови облдержадміністрації Віталій Максименко.

Відкриваючи нараду, Олександр Юрійович зазначив, що на сьогодні найважливіше – забезпечити належний вигляд онкодиспансера, купити лінійний прискорювач і встановити, аби він запрацював уже цього року.

Директор Сумського обласного клінічного онкодиспансера Володимир Шевченко проінформував про інвентаризацію приміщень та будівель закладу, наголосивши, що в одних робиться ремонт, частина з інших перебуває в аварійному стані, відсутні зона відпочинку, зручні під’їзди, автостоянка тощо. Директор Департаменту містобудування та архітектури ОДА Володимир Биков заявив, що його служба береться за розробку стратегічного генерального плану території, визначивши черговість реконструкції одних будівель чи будівництва нових на місці знесених аварійних. Підсумувавши виступи депутатів Магомеда Галаєва, Микити Бані та інших учасників наради, перший заступник голови обласного парламенту попросив очільника медзакладу викласти своє бачення розвитку онкодиспансеру, запевнивши, що депутати готові підтримати ініціативи й пропозиції медиків.

Далі присутні обговорили питання придбання та монтажу на базі КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер» лінійного прискорювача. Зійшлися на думці, що в першу чергу треба використати існуючий бункер, провести його реконструкцію і встановити низькоенергетичний прискорювач, який здатний забезпечити у хворих 90 відсотків руйнування пухлин. «А вже на другому етапі модернізації онкодиспансера можна буде говорити про будівництво бункера під висоенергетичний прискорювач», - наголосив депутат Юрій Чмирь. Юрій Павлович окреслив шляхи фінансових механізмах залучення фінансів: кошти від держави, банкірів, інвесторів, а також місцевих громад. Обговорили всі чотири і зупинилися на моделі співпраці із залучення кредитних коштів АТ «Укрексімбанк». Як сказав керуючий його філією в м. Суми Володимир Мозговий, фінансова установа готова надати кредит на умовах співфінансування: область (громади, місто Суми) - 20-30 відсотків, банк – 70-80 строком на 5-7 років.

«Головне завдання, яке стоїть перед нами, - зауважив у підсумку перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко, - зробити все, аби в онкодиспансері нарешті були створені комфортні умови, надавалися якісні медичні послуги онкохворим. Тож продовжуємо працювати в цьому напрямку».

За тиждень депутати мають оглянути приміщення та будівлі КНП СОР «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер», аби визначитися зі своїми подальшими діями щодо розвитку закладу.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 березня 2021, 12:32

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення