telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати переймаються проблемою утилізації відходів на території міста Шостка та Шосткинського району

На засіданні земельної комісії депутати обласної ради розглянули питання про наслідки надзвичайної ситуації техногенного характеру щодо викидів небезпечних хімічних речовин, до яких належать вантажі, що мають 1-й клас небезпеки на території Шосткинської міської ради (колишня територія  Ковтунівської та Ображіївської сільських рад). Ця проблема тягнеться ще з 2015 року, коли у квітні 6 років тому відбулося забруднення території міста та району внаслідок розливу суміші хімічних речовин 1 класу небезпеки.

В. о. директора Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської ОДА Ірина Кашпур розповіла, що на сьогодні проведення будь-яких перевірок та обстежень території, на якій розміщені суміші відходів із вмістом ракетного палива (гептилу) на території міста Шостка унеможливлюється у зв’язку з накладеним арештом на нерухоме майно, будівлі, споруди та обладнання у рамках кримінального провадження від 03.04.2015 року. Посадовиця додала, що у 2019 році за зверненням Сумської обласної адміністрації прокуратурою Сумської області було направлено клопотання до суду щодо зняття арешту, проте у задоволенні клопотання відмовлено. Минулого року сорок тонн відходів направлено з області на переробку. У поточному році буде порушуватися питання щодо утилізації відходів на території міста Шостка та Шосткинського району на комісії з відбору об’єктів природоохоронних заходів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

За словами заступника Шосткинського міського голови Ярослава Счастлівцева, обсяг небезпечних відходів, що можна утилізувати, на цей час – 92,7 тонни. Шосткинська міська рада звернулася до голови ОДА з проханням виділити кошти на умовах співфінансування (80% - 20%) для проведення робіт з утилізації суміші відходів небезпечних хімічних речовин, непридатних та заборонених до використання пестицидів. Члени комісії таку ініціативу щодо виділення фінансування підтримали.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top