telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Обласний депутат просить виділити понад мільйон гривень на ремонт рентгенапарату та облаштування пандусів у перинатальному центрі

Свій запит, адресований голові ОДА Василю Хомі, зачитав на пленарному засіданні сесії обласної ради депутат Дмитро Єфіменко.

Він наголосив, що існують нагальні проблеми у КНП СОР «Обласний клінічний перинатальний центр», які потребують невідкладного вирішення.

На даний час у цьому закладі не працює рентгенографічна та флюороскопічна  система CALYPSO F MTO bs, що встановлена у 2019 році, проте вийшла з ладу в жовтні 2020 року. При технічному обстеженні виявлено, що в апараті вийшов з ладу генераторний пристрій, орієнтовна вартість якого 560 тисяч гривень.

Оскільки породіллі підлягають обов’язковому профілактичному обстеженню до виписки із пологового будинку, підприємство вимушено було службовим автомобілем транспортувати їх до Сумського обласного діагностичного центру, що знаходиться в протилежній частині міста Суми на відстані 16 км. Зараз у перинатальному центрі, аби не наражати породіль на можливість інфікування коронавірусом, використовують пересувний рентгенівський апарат 1996 року випуску, що зношений на 80 відсотків. Він задіяний у двох зонах, а саме: на обстеження пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 та на рентгено-діагностичне дослідження реанімаційних пацієнтів. Дезінфекція даного апарата займає певний час, що значно обмежує кількість і мобільність надання рентген допомоги реанімаційним пацієнтам.

Окрім того, перинатальний центр потребує вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до законодавства. Тож депутат Дмитро Єфіменко порушив ще й питання виділення коштів на розроблення проектно-кошторисної документації та будівництва трьох пандусів на суму близько 800 тисяч гривень.

Колеги по депутатському корпусу його запит підтримали.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top