telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Обласні депутати на сесії ліквідували управління майном, змінили структуру виконавчого апарату, розглянувши в цілому 35 питань порядку денного

Сьогодні, 26 лютого, під головуванням очільника депутатського корпусу Віктора Федорченка відбулася 5 сесія Сумської обласної ради.

Перед початком пленарного засідання Віктор Михайлович запропонував присутнім переглянути ролик про нестерпні умови перебування хворих в КНП обласної ради «Сумський обласний клінічний онкологічний диспансер», назвавши його фільмом жахів.

«Хіба можна лікуватися в таких палатах, де між ліжками майже немає проходів, де один туалет на всіх, де відсутні облаштовані місця для прийняття їжі? – звернувся голова обласної ради до своїх колег. – Зауважу, що при цьому люди віддають на лікування останні гроші, продаючи житло, і у них не залишається навіть на труну. Подібні умови перебування в онкодиспансері не лікують, а вбивають!

Тому головне для нашої каденції, - продовжив Віктор Федорченко, - вкласти кошти в ремонт приміщення онкодиспансеру і встановити в ньому лінійний прискорювач. Для нас це має бути справою честі! Я буду виходити з ініціативою підписати Меморандум про співробітництво між обласною державною адміністрацією, обласною радою та міською радою Сум, аби цей лікувальний заклад, який є єдиним в області такого спрямування, відповідав усім вимогам для перебування тут хворих та їх лікування».

Далі слово з трибуни отримав Михайло Биченко - заступник голови незалежної профспілки, що об’єднала колишніх працівників Сумське НВО, яким підприємство заборгувало 200 млн грн. Своє право на отримання зароблених коштів підтвердили у судах 4 тисячі «фрунзенців», але за останні 2 роки жодної копійки їм так і не надійшло. Тож вони звернулися до депутатського корпусу обласної ради всіма можливими методами посприяти поетапній виплаті заборгованості, починаючи вже зараз, залучивши до цієї справи правоохоронні та органи прокуратури. Голова обласної ради Віктор Федорченко повністю розділив занепокоєність цих людей і пообіцяв всецілої підтримки в досягненні заводчанами мети.

Перш ніж розглядати питання порядку денного обласні обранці заслухали та підтримали майже тридцять депутатських запитів своїх колег. А саме: Валерія Ісмаілова, Олега Медуниці, Олександра Стрельченка, Дмитра Кірюхіна, Володимира Пилипейка, Віталія Зеленського, Володимира Зубка, Павла Роженка, Анастасії Ткачової, Юлії Подрєз, Юрія Меєровича, Вадима Ващенка, Тетяни Сизон, Дмитра Єфіменка, Ірини Д’яконової, Вадима Лисого, Валентина Доброва, Миколи Ільченка. Усі депутатські запити будуть направлені у відповідні інстанції для з’ясування по суті.

Далі депутати перейшли до розгляду питання про ліквідацію управління майном обласної ради. Свої запитання і зауваження висловили перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко, депутати Тетяна Сизон, Вадим Лисий, Валерій Ісмаілов, Олег Медуниця, Інна Козачок. 38 голосами «за» при 9, що утрималася, і 2 «проти» було прийнято рішення про ліквідацію управління майном. Одразу ж голова обласної ради попередив керівника управління Дмитра Нагорного про звільнення у встановленому законом порядку.

Його функції візьме на себе майновий відділ, який з’явиться у структурі виконавчого апарату, яка була також проголосована в новій редакції більшістю голосів, затверджена чисельність виконавчого апарату обласної ради у кількості 62 працівників. Крім того було внесено зміни до регламенту та до складу постійних комісій ради.

Спершу взято за основу, а потім з деякими зауваженнями підтримано в цілому зміни до Програми економічного і соціального розвитку Сумської обласної ради на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки та до обласного бюджету Сумської області на 2021 рік. Обласні обранці розглянули хід виконання кількох обласних освітніх програм та соціального захисту населення на 2017-2021 роки, затвердили Регіональну програму молодіжного житлового кредитування на 2021-2023 роки. Загальної підтримки отримали звернення депутатів до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України й до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо надання державної субвенції на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет. Крім того було розглянуто цілу низку майнових та інших питань.

У пленарному засіданні 5 сесії обласної ради взяв участь та виступив народний депутат України Микола Задорожній. Він порушив кілька важливих питань, розв’язання яких назріло в області. Йшлося насамперед про екологічні проблеми, високу онкозахворюваність, забезпечення питною водою мешканців регіону, де йде видобуток нафти і газу. Особливо загрозлива ситуація склалася в Чупахівській та Грунській громадах Охтирського району. Народний депутат запропонував з половини коштів, які йдуть до обласного бюджету від «Укранафти» за користування надрами, створити фонд для вирішення проблем депресивних регіонів. На його думку, частину цих коштів можна спрямувати за окремою програмою і на ремонт онкодиспансеру. Але оскільки наша область не в повному обсязі отримує від «Укранафти» сплату за ренту, Микола Задорожній за підтримки обласних депутатів готовий поборотися за додаткові кошти. Як і за ті фінансові резерви, які могли б надійти до обласного бюджету від потужних торгових та інших підприємств, які діють на Сумщині, а податки сплачують за місцем реєстрації. І це, на жаль, не наша область. В цілому народний депутат готовий до співпраці з обласними обранцями для вирішення насущних регіональних проблем.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 лютого 2021, 17:50

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top