telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Олександр Стрельченко: Головне завдання – збільшити дохідну частину бюджету і тримати на контролі фінансову ситуацію в області

«Ми повинні опрацювати алгоритм дій щодо організаційних заходів з наповнення місцевих бюджетів і щодо ефективного та раціонального використання бюджетних коштів. Необхідно провести ґрунтовні аналізи, зробити висновки, де ми недопрацювали, визначитися з упущеними можливостями. Головне завдання – збільшити дохідну частину бюджету і тримати на контролі фінансову ситуацію в області.

Для цього за ініціативи голови обласної ради Віктора Федорченка створена робоча група з питання наповнення місцевих бюджетів, економного, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів підприємствами, установами та закладами, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області», - зазначив під час засідання робочої групи перший заступник голови обласної ради Олександр Стрельченко.

Він повідомив, що була проаналізована робота комерційних комунальних підприємств, які, як виявилося, в своїй більшості є збитковими. Тому сьогодні на зібранні розглянули можливості наповнення бюджету і звіти окремих керівників комунальних комерційних підприємств.

Про стан надходження до обласного бюджету рентної плати за використання природних ресурсів за 2019-2020 роки доповів начальник управління податкового адміністрування юридичних осіб ГУ ДПС у Сумській області Олег Мілявський. Він розповів скільки коштів отримує Сумщина за користування надрами від видобутку корисних копалин, вуглеводної сировини. Голова бюджетної комісії Євген Южаков зазначив, що податкова служба має володіти не тільки статистичними даними, а й допомагати наповнювати бюджет. Тож попросив надати перелік проблем, які депутатський корпус може порушити на державному рівні. «Ми маємо підключити всі важелі, аби збільшити надходження до бюджету. Надайте нам щоквартальні прогнози. Тоді ми бачитимемо джерела надходжень і зможемо коригувати бюджет», - зазначив керівник комісії.

Далі члени робочої групи, до якої увійшли депутати та керівники профільних департаментів ОДА, правоохоронних структур, заслухали керівників комерційних комунальних підприємств.

Про діяльність КП «Паливкомуненерго» доповів його директор Андрій Маренцев. За його словами підприємство є збитковим і отримує субвенції з обласного бюджету. Директор департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко повідомила, що на підприємство витратили з обласного бюджету понад 4 млн грн, але за останні 5 років жодного разу не було сплачено податку на прибуток. Тож Вадим Ващенко порушив питання про доцільність його існування. Члени робочої групи підтримали депутата. Вони рекомендуватимуть узгодити графік кредиторської заборгованості і розпочати процедуру ліквідації підприємства через його збитковість.

Також члени робочої групи заслухали головного бухгалтера СОКП «Фонд інвестування об’єктів соціальної сфери та промисловості» Ольгу Давиденко. Вона повідомила, що наразі сума на діючі кредити у підприємства складає 5,6 млн грн. Минулоріч було взято вісім кредитів. Водночас на утримання підприємства щороку виділяється понад півмільйона гривень.

Вадим Ващенко рекомендував більше працювати у пошуках коштів, бо фінанси обласного бюджету мають направлятися виключно на проблеми всієї області, а не на окремі території. Депутат запропонував підприємству активніше працювати з громадами і брати участь у міжнародних грантах. Навів приклад, що минулого року Євросоюз виділив Україні на подібні програми 22 млн євро.

Розповіли про стан справ та проблемні питання директори ОКП «Аеропорт Суми» та автотранспортного підприємства обласної ради.

Члени робочої групи рекомендували керівникам цих підприємств надати перспективні та фінансові плани розвитку щодо недопущення збитковості підприємств.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top