telegram Facebook Twitter Youtube

Депутати бюджетної комісії Сумської облради відправили на доопрацювання декілька обласних програм

Понад 10 питань порядку денного розглянули депутати Сумської обласної ради, що входять до комісії з питань бюджету. Засідання відбулося сьогодні, 17 лютого, під головуванням очільника комісії Євгена Южакова.

Обласні обранці не підтримали внесення змін до Комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки та Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки. Хід виконання Програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Сумській області на 2020-2023 роки комісія визнала незадовільною.

Натомість обласні парламентарі погодили зміни до програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках», до Регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2019-2021 роки. Підтримали проєкт рішення «Про Регіональну програму молодіжного житлового кредитування на 2021-2023 роки у Сумській області», проєкт «Програми розвитку фізичної культури і спорту в Сумській області на 2021-2024 роки» проект змін до бюджету та розподіл обсягу субвенцій місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я.

Стосовно усіх питань порядку денного точилися гострі дискусії. Начальник Департаменту соціального захисту населення Михайло Дубровський розповів, що в рамках програми соцзахисту населення передбачені кошти на проведення заходів для осіб з інвалідністю, соціальної підтримки учасників АТО, учасників бойових дій на території інших держав, чорнобильців, вшанування осіб, що досягли 100-річного віку тощо.

Тетяна Сизон акцентувала увагу, що в програмі прописані лише заходи, але немає конкретної дієвої допомоги цим категоріям осіб. На думку Микити Бані дана програма винесена «для галочки», а не для покращення життя соціально-незахищених осіб. Обласні обранці наголосили, що задачею депутатів є перегляд бюджету у розрізі програм, але конкретні пропозиції мають надходити від Департаменту. Їх члени комісії не почули, тож програму не підтримали, рекомендувавши її доопрацювати.

Так само не погодилися обласні парламентарі і зі змінами до Програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки.

Голова комісії Євген Южаков звернув увагу, що дія програми мала б закінчитися минулого року, а з поточного впровадитися нова. Департамент не має права користуватися старою програмою. Також обранці наголосили, що, по-перше, їм не було надано повної і вичерпної інформації стосовно змін до документу. По-друге, є 4 млн грн заборгованості перед перевізниками за 2020 рік і як ця заборгованість погашатиметься, достеменно не відомо. По-третє, вартість компенсації перевізникам була розрахована ще за старими тарифами проїзду, що означатиме чергове зростання боргів перед перевізниками. Окрім того, якщо профінансувати програму в обсязі 8 млн грн, як ідеться в документі, і чотири мільйони гривень віддати на заборгованість, то вона знову буде не дієвою.

Програма має бути реальною і працювати для пільгової категорії населення, зійшлися в думці депутати. Вони зазначили, що до пленарного засідання є час, тож готові ще раз повернутися до її розгляду. Але з урахуванням усіх пропозицій і недоліків, на які звернули увагу обласні обранці.

Ще два питання було знято з порядку денного, оскільки департаменти обласної державної адміністрації не підготували, а відтак і не надали на розгляд депутатів проєкт рішення «Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2019 рік та наступні 2020-2021 програмні роки» і погодження Переліку об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення на 2021 рік.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення