telegram Facebook Twitter Youtube

У Всесвітній день онкохворої дитини голова Сумської обласної ради відвідав відділення онкогематології СОДКЛ

На запрошення керівника ГО «Батьки онкохворих дітей Сумщини» Оксани Смольникової та керівництва СОДКЛ голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко відвідав онкогематологічне відділення обласної дитячої клінічної лікарні.

Очільник депутатського корпусу поспілкувався з батьками онкохворих дітей, медперсоналом, оглянув умови відділення, наголосив на серйозності проблеми захворювання у Сумській області.

«Після обрання мене головою ради, я зосередив увагу на онкологічних хворих. Бо Сумщина входить до трійки областей України за кількістю ракових захворювань. Коли я відвідав обласний онкодиспансер, то жахнувся від умов, у яких там перебувають люди. Вони взагалі не сприяють виліковності! Я думаю, що можна навіть урізати кошти з інших обласних програм, пошукати, де це буде безболісно, і направити їх на лікування онкологічних хворих. Ще один важливий крок: область обов’язково має закупити лінійний прискорювач», - висловив своє бачення Віктор Федорченко.

За словами завідуючої онкогематологічним відділенням Ліани Нікітенко, у дитячому відділенні таких глобальних проблем, як в онкодиспансері, немає. Палати розраховані на декілька хворих і облаштовані санвузлами та всіма необхідними меблями. Тут створені цивільні умови перебування як для дітей, так і їхніх батьків. Нині на лікуванні перебуває 21 маленький пацієнт. Середня вартість лікування одного хворого становить близько 2 млн грн. Також лікар додала, що в Сумах найкращі компоненти від обласного Центру служби крові і з 2014 року жодна дитина не була інфікована.

Директор СОДКЛ Ігор Змисля розповів, що на перший квартал усі діти ліками укомплектовані. «Починаючи з другого кварталу НСЗУ надасть нове контрактування. Якщо є такі медпрепарати, які не входять до переліку НСЗУ, їх допомагають придбати волонтери. Минулого року таких препаратів надійшло для відділення на суму близько 1 млн грн. Ще 30 тисяч євро надав Благодійний фонд «Відень», який дбає про відділення дитячої онкогематології вже 20 років. Насправді на лікування онкологічних хвороб витрачаються дуже колосальні кошти і цей тягар, на щастя, на батьків не лягає», - повідомив Ігор Федорович.

До розмови долучилася й заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА - начальник управління соціальних гарантій, пільг та компенсацій Людмила Мусіяка. Вона розповіла, що минулого року було надано допомоги населенню Сумщини на лікування у сумі 6,4 млн грн, у тому числі й на онкохворих дітей. Посадовиця поговорила з батьками малечі, розказала про можливості соціальної допомоги, яка передбачена для родин, де є онкохворі діти.

Після своєрідного круглого столу Віктор Федорченко оглянув палати, поспілкувався з батьками хворих дітей, побажав малечі якнайшвидшого одужання.

Голова обласної ради відмітив, що онкогематологічне відділення СОДКЛ відповідає європейським стандартам, пообіцяв і надалі сприяти розвитку лікарні, адже діти – то наше майбутнє.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 лютого 2021, 18:51

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення