telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Сумщину відвідав представник австрійської інвестиційної компанії, яка готова встановити в онкодиспансері лінійний прискорювач

Сумська область, на жаль, знаходиться у першій трійці регіонів за кількістю онкологічних захворювань. Зараз на обліку в онкодиспансері перебуває до 3 тисяч хворих, половина з них потребує променевої терапії. Через те, що на Сумщині немає лінійного прискорювача, який дозволяє підводити дуже високі дози для руйнування пухлин без шкоди для здорових тканин, пацієнти вимушені їхати до інших областей.

Тема встановлення цього дороговартісного обладнання обговорюється на Сумщині останні декілька років, але – безрезультатно.

Уже в новому скликанні обласної ради голова регіонального парламенту Сумщини Віктор Федорченко за два місяці провів із цього приводу не одну нараду. Сподівалися на кошти від держави, банкірів, інвесторів. Головне – аби лінійний прискорювач був куплений і встановлений.

Сьогодні – чергова зустріч. За підтримки народного депутата Тетяни Рябухи та екс-міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі на Сумщину завітав представник австрійської інвестиційної компанії «Medical Service Engineering» Арбер Лікай.  

Разом із керівництвом обласної ради, депутатами, лікарями-онкологами обговорили питання реконструкції існуючого бункера на базі онкодиспансера чи будівництва нового задля встановлення у ньому лінійного прискорювача. Зосередили увагу на технічних характеристиках, правових аспектах, навчанні персоналу тощо. Згодом виїхали безпосередньо на об’єкт.

«Цей проєкт, який сьогодні обговорюється, вартує близько 10 млн євро. Це значна сума не лише для обласного, але й для державного бюджету. Тому ми дуже задоволені, що відгукнувся інвестор, який готовий вкласти такі кошти задля вирішення важливої для Сумщини проблеми. Сподіваюся, що до кінця року амбітні плани зі встановлення лінійного прискорювача будуть упроваджені в життя. Це – приклад приватно-державного партнерства, в якому інвестори візьмуть на себе 90% фінансування», - розповіла народний депутат України Тетяна Рябуха.

Головне, що для пацієнтів лікування буде безкоштовним. Його оплачуватиме НСЗУ. Обладнання, яке планують встановити, має прохідність 1700 хворих на рік. Тобто всі жителі області, які потребуватимуть променевої терапії на лінійному прискорювачі, отримають необхідне лікування.

Олександр Квіташвілі повідомив, що ініціатива й лобіювання встановлення лінійного прискорювача в обласний онкодиспансер належить Тетяні Рябусі. «Вона дуже багато зробила для втілення в життя цього проєкту. Тепер мають відбутися всі погоджувальні та підготовчі процедури. Інвестори обіцяють запуститися через 6-8 місяців. За цей період буде здійснено ремонт бункерів, завезено обладнання, яке важить 25 тонн, навчені лікарі, фізики та технічні працівники. Загалом у роботі лінійного прискорювача буде задіяно 13 осіб: 4 лікаря, 5 фізиків і 4 механіка. Навчання команда проходитиме в Австрії», - повідомив Олександр Квіташвілі.

Арбер Лікай подивився вже існуючі бункери, оглянув місце для будівництва нового. Іноземний гість повідомив, що скоріш за все, інвестор зупиниться на реконструкції бункерів, які розташовані в онкологічному диспансері.

Голова обласної ради Віктор Федорченко подякував представнику інвестиційної компанії, народному депутату, екс-міністру охорони здоров’я за їх бажання допомогти Сумщині у такому важливому і затратному проєкті.

«Це партнерство вигідне для нас, оскільки грошей у бюджеті немає. Ми готові підключити виші, будівельні організації, аби тільки пацієнти, які приходять в онкологічний диспансер на лікування, отримували людські умови перебування та якісну медичну допомогу», - зазначив голова обласної ради.

Також він додав, що цю ініціативу мають підтримати депутати обласної ради на пленарному засіданні сесії.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 15 березня 2021, 12:29

Документи облради

Go to top