telegram Facebook Twitter Youtube

На засіданні бюджетної комісії розглядалося питання заборгованості обласних комунальних закладів за енергоносії

На початку поточного року виникла заборгованість в окремих комунальних підприємствах обласної ради за використані енергоносії. Через це до обласної ради від їх керівників почали надходити листи з проханням допомогти їм за рахунок обласного бюджету погасити заборгованість за комунальні послуги.

Голова обласної ради Віктор Федорченко доручив комісії з бюджету вивчити це питання, проаналізувати причини заборгованості, що по управлінню охорони здоров’я ОДА на перше січня поточного року склала більше 7,5 млн грн, і якщо потрібно, спільно напрацювати план виходу з ситуації, враховуючи напружений обласний бюджет і відсутність додаткових коштів. Віктор Михайлович певен, що у цій ситуації необхідна комунікація всіх: починаючи від конкретного підприємства і закінчуючи владними структурами.

Тож за ініціативи очільника депутатського корпусу під головуванням Євгена Южакова відбулося засідання бюджетної комісії, на яку запросили керівництво обласної державної адміністрації, департаментів фінансів, освіти і науки, соціального захисту, управління охорони здоров’я ОДА, Головного управління Державної казначейської служби, керівників підприємств та закладів охорони здоров’я, де в грудні 2020 року утворилася заборгованість та виникла потреба у додатковому фінансовому ресурсі.

Головна мета заходу – не пошук винних, а бажання знайти вихід із існуючого положення, оскільки, за повідомленням директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Олени Батраченко, додаткові кошти в обласному бюджеті відсутні. Крім того, доходна частина обласної скарбниці за 2020 рік недовиконана на 93 млн гривень.

До розмови долучилися всі присутні. Вони внесли пропозиції щодо вжиття дієвих заходів з ліквідації заборгованості, враховуючи власний фінансовий ресурс підприємств. Усі без винятку наголосили на необхідності проведення заходів з енергозбереження, вжиття яких (заміна вікон і утеплення) дасть економію не менше 30-35 відсотків коштів, передбачених на енергоносії.

У ході дискусії директори медичних закладів зупинилися не лише на труднощах, з якими зіткнулися, а й на шляхах виходу з подібної ситуації в майбутньому. Тому ще раз заговорили про заміну вікон у відділеннях, утеплення одних приміщень чи відключення від опалення окремих другорядних, можливий перерозподіл помісячних витрат (погашення заборгованості за тепло у зимовий період за рахунок літніх заощаджень) тощо.

Свої думки висловили й депутати обласної ради. А голова профільної комісії Євген Южаков, підбиваючи підсумки розмови, закликав очільників усіх комунальних установ та підприємств до посилення своєї менеджерської роботи, зауваживши, що треба вчитися самим виходити з ситуацій, не чекаючи на чиюсь допомогу. Для прикладу назвав Департамент освіти і науки та Департамент соціального захисту населення, де заборгованість за комунальні послуги відсутня.

Також він довів до відома присутніх, що відповідно до розпорядження голови обласної ради від 27.01.2021 створена робоча група з питання вивчення резервів наповнення місцевих бюджетів, економного, ефективного та раціонального використання бюджетних коштів підприємствами, установами та закладами, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, і найближчим часом вона розпочне свою роботу. На меті перегляд діяльності всіх установ, згідно з потребами людей і законодавством.

Стежте за новинами у Теlegram

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення